EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Tajā pašā laikā investori norāda, ka pieaug nepieciešamība pēc valsts mēroga mārketinga un tam pakārtotas iekšējās ekosistēmas uzlabošanas.

Kopumā no 17 dažādiem faktoriem investori visaugstāk vērtē Latvijas aizsardzības jomas politiku, monetāro politiku un enerģijas resursu pieejamību, bet vissliktāk – demogrāfijas situāciju, darbaspēka pieejamību un veselības aprūpes un sociālo garantiju sistēmu.

Pētījums kopumā atklāj, ka gada laikā 15 konkurētspējas faktoru vērtējums ir uzlabojies un tikai investīcijām atbilstošas biznesa kultūras attīstības un attieksmes pret investoriem rādītāji ir nedaudz pasliktinājušies.

Tomēr riska kapitāla investori norāda, ka galvenais faktors, kas traucē Latvijas investīciju tirgus turpmākai attīstībai ir kvalitatīva piedāvājuma trūkums un valstiska mēroga Latvijas kā pievilcīga investīciju tirgus mārketings. Šiem faktoriem seko izaicinājumi finanšu nozarē un investīciju tirgus attīstību veicinošas stratēģijas trūkums.

«Mēs redzam, ka Latvijas konkurētspējas vērtējums to investoru lokā, kas šeit jau strādā, arvien uzlabojas, taču investori norāda uz kvalitatīvu ieguldījumu projektu trūkumu,» norāda Guntars Krols, EY partneris Baltijā.

«Lai to radītu, jāturpina mērķtiecīgs valsts atbalsts investīciju ekosistēmai – izglītībai, izpētei, start-up inkubatoriem, biznesa izaugsmes fondiem. Līdztekus nepieciešams stiprināt pašas valsts kā investīciju «galamērķa» mārketingu,» norāda Krols.

«Salīdzinoši izsakoties, Latvijas investīciju vide ir kā jebkura sporta nozare – mums ir daudz talantu, bet tie ir sistēmiski jāatrod un jāattīsta, un vienlaikus jāiziet arī starptautiskā arēnā, lai atrastu jaunas iespējas un varētu patiesi novērtēt sasniegto,» tā EY pārstāvis.

Lasiet arī: Padome: Vērtējums investīciju klimatam Latvijā saglabājas vidējs

Vairākums, jeb 55% riska kapitāla investoru uzskata, ka Latvijas tirgus pievilcība ir uzlabojusies salīdzinājumā ar to, kāda tā bija pirms trim gadiem un 53% investoru atzīst, ka plāno palielināt savas investīcijas Latvijā.

EY Latvija pētījums veikts ikgadējās Latvijas riska kapitāla asociācijas un privāto investoru biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls rīkotās ikgadējās iniciatīvas Gada investors ietvaros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas