EY: uzņēmēji parāda izteikti pozitīvu noskaņojumu attiecībā uz ekonomiku

Jaunākais EY (agrāk Ernst & Young) kapitāla noskaņojuma pētījums EY Global Capital Confidence Barometer atklāj izteikti optimistisku uzņēmēju noskaņojumu pasaulē, proti, 93% aptaujāto uzņēmumu vadītāju uzskata, ka ekonomiskā situācija pasaulē uzlabojas, pretēji 73% gadu atpakaļ.

«Turklāt, uzņēmēju gatavība īstenot citu uzņēmumu pirkšanu vai apvienošanos (M&A) ir sasniegusi augstāko līmeni pēdējo desmit gadu laikā – 59% uzņēmēju pasaulē norāda, ka tuvākā gada laikā gatavojas īstenot šādus darījumus, pretēji 52% gadu atpakaļ. Pētījums aptver vairāk kā 2 900 uzņēmumu vadītāju viedokļus no 47 pasaules valstīm,» stāsta EY pārstāvji.

EY Partneris, darījumu un finanšu konsultāciju prakses vadītājs Baltijas valstīs un Polijā Guntars Krols atzīmē, ka  uzņēmēju noskaņojums par ekonomikas attīstību parāda, ka bažas par ģeopolitisko nenoteiktību vai ekonomiskās izaugsmes mērenu tempu, vai pat tā samazināšanos nav izteikti aktuālas.

«Uzņēmēji atzīst, ka izaugsmes draudi pastāv, taču acīmredzot nepiešķir tiem kritisku nozīmi. Piemēram, mūsu pētījums parāda, ka Lielbritānija pirmo reizi desmit gadu laikā tiek ierindota kā vēlamākā valsts investīciju veikšanai, pat neskatoties uz sarežģītajām Brexit sarunām un nenoteiktai Lielbritānijas lomai Eiropas Savienības ekonomikā,» saka Krols.

Turklāt, EY pētījums atklāj, ka 76% aptaujāto uzņēmumu vadītāju tuvākā gada laikā sagaida savu uzņēmumu ieņēmumu pieaugumu aptuveni 6 – 15% robežās. 92% uzņēmēju sagaida arī M&A darījumu vides uzlabošanos tuvākā gada laikā, pretēji 86% pērn.

«Uzņēmumu pirkšanas vai apvienošanās darījumu apetīte atspoguļo uzņēmēju centienus nodrošināt izaugsmi, un šādi M&A darījumi tiek uzskatīti par ātru veidu, kā panākt sava biznesa paplašināšanos. Šis jāņem vērā ar Latvijas uzņēmējiem, jo valdošais sentiments parāda labvēlīgu laiku pārrobežu kapitāla darījumiem. Proti, ja Latvijas uzņēmumu akcionāri domā par sava uzņēmuma pārdošanu vai apvienošanos, šobrīd tam kopumā ir atbilstoši apstākļi,» turpina Krols.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas