EZA apstiprina Pfizer/BioNTech vakcīnu papildu devu cilvēkiem virs 18 gadiem

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) pirmdien, 5.oktobrī, apstiprinājusi uzņēmumu Pfizer un BioNTech izstrādāto Covid-19 vakcīnu papildu devu cilvēkiem, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu un otro devu saņēmuši vismaz pirms sešiem mēnešiem.

Lēmumu, vai izplatīt papildu devas, pieņems valstu atbildīgās iestādes, paziņoja EZA.

Aģentūras eksperti izvērtēja datus, kas liecina, ka antivielu līmenis palielinās pēc papildu Pfizer un BioNTech Covid-19 vakcīnas devas saņemšanas.

EZA norādīja, ka sirds iekaisuma slimību un citu ļoti retu blakusparādību risks pēc papildu devām nav zināms un tas tiek rūpīgi novērots.

Retos gadījumos cilvēkiem, sevišķi jauniem vīriešiem, pēc sapotēšanās ar Pfizer un BioNTech Covid-19 vakcīnu novērots miokardīts.

Uzņēmuma Moderna izstrādātā Covid-19 vakcīna un Pfizer un BioNTech vakcīna apstiprināta papildu devām arī cilvēkiem ar ļoti novājinātu imūnsistēmu vismaz 28 dienas pēc otrās devas saņemšanas.

Dažreiz ar divām devām nepietiek, lai radītu pietiekami daudz antivielu cilvēkiem ar novājinātu imunitāti, piemēram, cilvēkiem, kuriem transplantēti orgāni.

Lasiet arī: Cik tālu ar vakcinācijas pret Covid-19 aptveri tikušas visas Baltijas valstis?

Lai gan nav tiešu pierādījumu, ka papildu deva spēs pasargāt šādus cilvēkus no saslimšanas ar Covid-19, tiek uzskatīts, ka vismaz daļai pacientu šī aizsardzība būs lielāka, norādīja EZA.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas