EZA: Janssen Covid-19 vakcīnai ļoti retos gadījumos ir iespējama saikne ar trombiem

ASV uzņēmuma Johnson&Johnson ražotajai vakcīnai Covid-19 Vaccine Janssen ļoti retos gadījumos ir iespējama saikne ar asins trombu veidošanos, tomēr ieguvumi no vakcīnas atsver iespējamās blaknes, secinājusi ES Eiropas Zāļu aģentūra.

Eiropā turpinoties iedzīvotāju vakcinācijai pret slimību Covid-19, pagājušajā nedēļā visā bloka teritorijā nācās atlikt vakcinācijas sākšanu ar minēto vakcīnu, kas iepriekš bija saņēmusi EZA apstiprinājumu kā drošs un iedarbīgs medikaments.

Kā iestāde raksta paziņojumā presei otrdien, 20.aprīlī, EZA medikamentu nekaitīguma komiteja izvērtējusi visu šobrīd pieejamo informāciju par astoņiem gadījumiem ASV, kuros trīs nedēļu periodā pēc Janssen vakcīnas saņemšanas cilvēkiem veidojušies neparasti asins sarecējumi kombinācijā ar zemu trombocītu līmeni.

Lasiet arī: Pirmo poti pret Covid-19 saņēmis katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs

Vienā gadījumā iestājusies nāve. ASV kopumā ar Janssen vakcīnu pret Covid-19 ir potēti vairāk nekā septiņi miljoni cilvēku.

«Visi gadījumi bijuši cilvēkiem līdz 60 gadu vecumam trīs nedēļu periodā pēc vakcinācijas, vairākums bijušas sievietes. Balstoties uz šobrīd pieejamiem pierādījumiem, nav apstiprināti konkrēti riska faktori,» skaidrojusi EZA.

Tā kā slimošana ar Covid-19 ir saistīta ar iespējamu hospitalizāciju un nāvi, bet asins sarecējumi kombinācijā ar zemu asins trombocītu līmeni ir ļoti reti sastopami, tad kopējie ieguvumi no Janssen vakcīnas pret Covid-19 ir lielāki par blakusiedarbību iespējamību, secinājusi EZA.

Iestāde arī norādījusi, ka turpinās novērot vakcīnas drošumu un iedarbīgumu, kā arī sniegs ES iedzīvotājiem jaunāko informāciju par gūtajiem secinājumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas