EZA sāk vērtēt reģistrācijas pieteikumu Covid-19 vakcīnai Skycovion

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir sākusi vērtēt pieteikumu vakcīnas Skycovion, kas paredzēta aizsardzībai pret Covid-19, reģistrācijai ar nosacījumiem, informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Pieteikuma iesniedzējs SK Chemicals GmbH ir iesniedzis EZA datus par to, cik labi vakcīna ierosina antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2 oriģinālo celmu – proti, pret vīrusu, kas izraisa Covid-19. Uzņēmums ir iesniedzis arī datus par vakcīnas drošumu un kvalitāti.

Pēc pieejamās informācijas, vakcīna Skycovion satur nanodaļiņas, kas satur uz SARS-CoV-2 vīrusa virsmas sastopamā pīķa proteīna daļas.

Sagaidāms, ka pēc vakcīnas ievadīšanas personas imūnā sistēma atpazīs pīķa proteīna daļas saturošās nanodaļinas kā organismam nepiederošas un sāks veidot pret tām dabīgās aizsargreakcijas elementus – antivielas un T šūnas.

Ja vakcinētā persona vēlāk saskarsies ar SARS-CoV-2 vīrusu, imūnā sistēma atpazīs uz vīrusa esošo pīķa proteīnu un būs gatava tam uzbrukt.

Antivielas un imūnās sistēmas šūnas kopā var aizsargāt pret Covid-19, nonāvējot vīrusu, novēršot tā iekļūšanu organisma šūnās un iznīcinot inficētās šūnas.

Vakcīna satur arī «adjuvantu» – vielu, kas palīdz stiprināt imūno atbildi pret vakcīnu.

Pēc datu izvērtēšanas Zāļu reģistrācijas komiteja sniegs slēdzienu par vakcīnas Skycovion reģistrācijas apliecības piešķiršanu ar nosacījumiem.

Nākamajā posmā Eiropas Komisija pieņems gala lēmumu par šīs vakcīnas reģistrāciju, kas būs juridiski saistošs visām ES dalībvalstīm.

EZA sniegs plašāku informāciju pēc Zāļu reģistrācijas komitejas slēdziena.

Šobrīd tiek vērtētas arī citas vakcīnas pret Covid-19. Pandēmijai turpinoties, ir svarīgi, lai ES būtu pieejams plašs vakcīnu un ārstniecības līdzekļu klāsts, kas ļautu dalībvalstīm efektīvi cīnīties ar pandēmiju.

EZA un tās zinātniskās komitejas ir apņēmušas nodrošināt visu par Covid-19 vakcīnām un zālēm pieejamo datu rūpīgu izvērtēšanu.

Lasiet arī: Plāno, ka ārstiem būs obligāti jāvakcinējas pret kovidu; pārējie darba devēji varēs izlemt, ko iesākt darbavietā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas