Facebook brīdinās par maldinošas informācijas izplatītājiem

Facebook nolēmis spert vēl vienu soli cīņā ar maldinošas informācijas izplatīšanu pasaulē populārākajā sociālajā tīklā. Tas paredz brīdināt lietotājus par tuvošanos «melu zonai», tomēr lietotāji varēs paši izlemt, vai lasīt šaubīgo saturu vai ne, vēsta ASV informācijas tehnoloģiju medijs Mashable.

Kalifornijas Silīcija ielejā strādājošais uzņēmums iecerējis pie satura, ko izplata iespējamas neuzticamas informācijas lapas, izvietot brīdinājumus. Lietotāju uzmanībai parādīsies informatīvs lodziņš, kas daļēji aizsegs attiecīgās lapas veikto ierakstu. Lodziņš vēstīs: «Šī lapa ir vairākkārt dalījusies ar nepatiesu informāciju. Neatkarīgi faktu pārbaudītāji sacīja, ka informācija ir nepatiesa». Lietotājam lodziņā tiks piedāvāts uzzināt vairāk par lapas reputāciju, vai doties atpakaļ, neapmeklējot lapu un tajā veikto ierakstu, vai arī «vienalga turpināt sekot lapai».

Lasiet arī: Vācijas konkurences regulators izmeklēs Google tirgus stāvokli un datu vākšanu

Kā savā mediju emuārā raksta sociālā tīkla pārstāvji, ir paredzēts arī sodīt maldinātājus, uzliekot grožus to paustās informācijas izplatībai. «No šodienas mēs samazināsim visu ierakstu izplatīšanu Ziņu plūsmā no personas Facebook konta, ja viņi vairākas reizes dalīsies ar saturu, kam vērtējumu būs piešķīris kāds no mūsu partneriem – faktu pārbaudītājiem. Mēs jau [pašlaik] samazinām atsevišķa ieraksta izplatību Ziņu plūsmā, ja tas ir ticis atmaskots,» tā trešdien, 26.maijā, vēstīja sociālais medijs.

Baltijā šāds Facebook partneris, kam uzticēta faktu pārbaudīšana ir Re:Check. Tā ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica paspārnē strādājoša faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības virtuāla laboratorija, teikts Re:Baltica vietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas