Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Kā ceturtdien, 21.novembrī, vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, nevalstiskā organizācija sagatavojusi apjomīgu pētījumu par šo tēmu un nākusi klajā ar aicinājumu valstu valdībām rīkoties.

«Kaut arī to pakalpojumi sniedz reālu vērtību, [iespēja lietot – BNN] Google un Facebook platformas nāk par sistēmisku cenu,» raksta Amnesty International. Tās vērtējumā, abi amerikāņu uzņēmumi, vākdami personu datus, ko piedāvāt reklāmdevēju uzņēmumiem, uzbrūk privātuma tiesībām vēl nebijušā mērogā.

Uzņēmumi apstrīd secinājumus

Gan Google, gan Facebook ir apstrīdējuši Amnesty International paustos pētījuma secinājumus. Facebook izvērstā vēstulē organizācijai norādījis, ka lietotāji sociālam tīklam pievienojas brīvprātīgi, tiem ir pieejama informācija par datu vākšanas un izmantošanas praksi. Sociālo tīklu uzņēmums arī noraidījis tā darbības salīdzinājumu ar izsekošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas