Facebook iegādāsies WhatsApp par rekordcenu

Facebook paziņojis, ka iegādāsies ziņapmaiņas pakalpojuma sniedzēju WhatsApp par 19 miljardiem ASV dolāru (13,3 miljardiem eiro; 9,3 miljardiem latu). Facebook norišu vērotāji vērtē, ka šādi sociālais tīkls cenšas sev piesaistīt gados jauno interneta lietotāju auditoriju.

WhatsApp ir pasaulē populārākā saziņas lietojumprogramma mobilajām datorierīcēm. Tā ļauj sūtīt īsziņas pa internetu, neizmantojot īsziņu pakalpojumu, ko par maksu sniedz mobilo sakaru operatori. Lietojumprogrammā iekļauti arī atsevišķi sociālā tīkla aspekti – iespējams nosūtīt video un augšupielādēt fotoattēlus.

WhatsApp regulāri lieto ap 450 miljoniem cilvēku. Neraugoties uz amerikāņu iesācējuzņēmuma veiksmīgo darbību, cena, ko Facebook grasās naudas un akciju veidā maksāt WhatsApp īpašniekiem vērtējama kā pārsteidzoši augsta.

Mercury News raksta, ka neviens cits uzņēmums, kas darbojas Kalifornijas štata Silīcija ielejā, līdz šim nav pārdots par lielāku summu.

Interesanti, ka viens no WhatsApp dibinātājiem Braiens Aktons (Brian Acton) 2009.gadā vēl pirms savas uzņēmējdarbības uzsākšanas meklējis darbu Facebook, bet nav uzņemts sociālā tīkla komandā.

Ref: 111.111.103.801

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas