«Facebook ir morāli bankrotējuši patoloģiski meļi,» tā Jaunzēlandes amatpersona

Asu nopēlumu sociālajam medijam Facebook veltījis Jaunzēlandes personas datu aizsardzības komisārs, kuram nepieņemama šķiet uzņēmuma atteikšanās pārveidot tā tiešraides funkciju. Lietotājiem pieejamais pakalpojums izmantots, lai ilgstoši translētu Kraistčērčas terorakta norisi.

Kā vēsta Jaunzēlandes ziņu portāls NewsHub, pirmdien, 8.aprīlī, amatpersona paudusi sašutumu par Facebook vadītāja izteikumiem intervijā amerikāņu televīzijai ABC. Facebook galva Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) tajā skaidrojis, ka viņš neatbalsta aicinājumus mainīt funkcijas Facebook live darbību, lai to nevarētu izmantot ļaunprātīgiem nolūkiem, jo šādos gadījums neesot vainojama tehnoloģija, bet gan cilvēki, kuri to izmanto.

Uz to Jaunzēlandes personas datu aizsardzības komisārs reaģējis, Twitter vietnē rakstot šādi: «Viņi ir morāli bankrotējuši patoloģiski meļi, kuri ļauj pastrādāt genocīdu (Mjanmā), dod iespēju [cilvēkiem – BNN] no ārvalstīm graut demokrātiskas iestādes.»

«Tie pieļauj tiešraides ar pašnāvībām, izvarošanām un slepkavībām, turpina publicēt un saglabā pieejamu mošejas uzbrukuma video, ļauj reklāmdevējiem norādīt «ebreju nīdējus» un citus naidpilnus tirgus segmentus kā mērķauditoriju, un atsakās uzņemties jebkādu atbildību par jebkuru saturu vai kaitējumu,» tā Facebook rīcību raksturojusi Jaunzēlandes amatpersona.

Edvards gan pēcāk izdzēsis šos izteikumus no Twitter, taču no rakstītā nav atkāpies.

BNN jau vēstīja, ka 15.marta uzbrukumi islamticīgajiem divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, kur tika nošauti kopumā 50 cilvēki, tika 17 minūtes tiešraidē translēti Facebook. Pēcāk video materiāli tikuši nokopēti un izplatīti citās sociālo tīklu vietnēs.

Facebook ir norādījis, ka tā darbinieki pēc uzbrukuma atraduši un izdzēsuši vairākus simtus tūkstošu šo video materiālu kopiju. Neraugoties uz minētiem pūliņiem, vēl vairākas stundas pēc uzbrukumiem video joprojām bijuši pieejami Facebook, Twitter un YouTube, kā arī Facebook piederošos sociālos tīklos Instagram un Whatsapp.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas