Facebook vērtība pārsniedz vienu triljonu ASV dolāru

ASV sociālo mediju uzņēmuma Facebook vērtība pirmo reizi ir pārsniegusi 1 000 000 000 000 ASV dolāru (84 miljardus eiro). Vērtības lēciens saistīts ar uzvaru juridiskos strīdos ar ASV regulatoru iestādēm, vēsta britu raidorganizācija BBC.

ASV federālā līmeņa tiesa noraidījusi divas juridiskas prasības pret uzņēmumu, ko bija iesniegusi ASV Federālā tirdzniecības komisija un grupa štatu. Lēmumi izraisījuši biržā kotētā uzņēmuma akciju vērtības kāpumu par 4,2%, liekot Facebook akciju groza kopējai vērtībai pārsniegt vienu triljonu dolāru.

Lasiet arī: Facebook brīdinās par maldinošas informācijas izplatītājiem

Abās civilprasībās to iesniedzēji vainojuši Facebook konkurences ierobežošanā. Tiesnesis Džeimss Boasbergs (James Boasberg) šonedēļ secinājis, ka ASV Federālā tirdzniecības komisija savā prasībā par iespējamu monopolstāvokļa izmantošanu to formulējusi pārlieku vispārīgi. Otru prasību, ko kopīgi iesnieguši 46 ASV štati, tiesa noraidījusi, jo iespējamie uzrādītie pārkāpumi notikuši pārlieku sen.

Uzvara juridiskajos strīdos palielinājusi investoru uzticēšanos Facebook un ļāvusi uzņēmumam, kam pieder arī sociālais tīkls Instagram un saziņas pakalpojums Whatsapp, kā pēdējam no pieciem lielajiem ASV datortehnoloģiju uzņēmumiem pārsniegt viena triljona vērtības slieksni, vēsta BBC. Pārējie četri amerikāņu datortehnoloģiju milži ir Google, Apple, Amazon un Microsoft.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas