FDP: Mikrouzņēmuma nodoklis ir radījis nopietnus defektus

Mikrouzņēmuma nodoklis ir radījis nopietnus defektus Latvijas nodokļu sistēmā, intervijā Latvijas Avīzei atzīst Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētājs Jānis Platais.

«Tas ir radījis ļoti nopietnus defektus mūsu nodokļu sistēmā. Tas iesaldē uzņēmuma izaugsmi, neļaujot kļūt lielākam. Tas darbojas pret nodokļu neitralitātes principu, kad nodokļiem nevajadzētu stimulēt vienu vai otru darbības veidu,» teic Platais.

Viņaprāt, Latvijā nevēlas, lai dominētu šādi mazi un neefektīvi uzņēmumi «Lielāki, efektīvāki uzņēmumi vairo kopējo bagātību un samazina neefektīvus izdevumus. Diemžēl tam līdzi seko arī augstākas cenas, bet tas visiem prasa pieņemt lēmumu, vai tiešām šādu pakalpojumu vai preci pirksim. Neesmu pārliecināts, vai ekonomikas izaugsmei vajadzētu balstīties primāri uz dzīvesstila uzņēmumiem, jo pēc tam visi jautās, kādēļ mēs nedzīvojam tik labi kā vecajās Eiropas valstīs?,» komentē Platais.

FDP ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota ar mērķi nodrošināt fiskālās disciplīnas nosacījumu ievērošanas uzraudzību.

Ref:224.00.103.1245

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas