Festivālā Ziemassvētku egļu ceļš šogad 50 vides objekti

No piektdienas, 7.decembra, līdz pat nākamā gada 13.janvārim rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs 50 vides objekti festivālā Ziemassvētku egļu ceļš 2012.

«Vides objektu festivāls Ziemassvētku egļu ceļš galvaspilsētā notiek no 2010.gada un akcentē Rīgu kā mākslas un inovatīvu ideju pilsētu. Festivāls ir mākslas aktivitāte pilsētvidē, kuras laikā Ziemassvētku simbols – egle tiek eksponēta kā vides objekts jaunos un oriģinālos vizuālos risinājumos, katra ar savu stāstu vai vēstījumu. Jau 500 gadus Ziemassvētku egles ir stāstījušas vienu un to pašu – mums tīkamo stāstu. Festivāls piedāvā unikālu iespēju ieklausīties arī citos egļu stāstos,» tā festivālu raksturo idejas autors, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Šogad festivāla ekspozīcijā būs skatāmi piecdesmit «Egļu stāsti», tajā skaitā izcilākie iepriekšējo gadu vides objekti. Tos radījuši profesionāli mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki. Vides objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai, informē Rīgas dome.

No 10. līdz 20.decembrim izstādē Rātsnamā būs apskatāms Latvijas Mākslas akadēmijas studentu festivāla objektu projektu tapšanas un to realizēšanas process pilsētvidē.

Jāpiebilst, ka festivālā izstādīto vides objektu skaits ar katru gadu kļūst kuplāks. 2010.gadā pilsētvidē tika eksponēti 25 vides objekti, bet pērn – 42.

Visus objektus iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu festivāla ceļvedi un interaktīvo karti, kas pieejama www.eglufestivals.lv.

BNN piedāvā aplūkot vides objektus no šī un iepriekšējo gadu festivāliem:

Ref: 102.000.102.3128

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas