Filipīnu prezidents nevakcinētajiem sola cietumu

Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte (Rodrigo Duterte) draudējis iedzīvotājus, kuri atsakās vakcinēties pret Covid-19, ieslodzīt cietumā. Austrumāzijas valsts, kur koronavīruss jau prasījis vairāk nekā 23 000 dzīvību, šobrīd cīnās ar vienu no lielākajiem slimības uzliesmojumiem visā Āzijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Jūsu izvēle – vakcīna vai es jūs ieslodzīšu cietumā,» pirmdien, 21.jūnijā, televīzijas uzrunā sacījis Filipīnu prezidents saistībā ar ziņām par zemu vakcinēšanās aktivitāti, kas novērota vairākos vakcinācijas centros, kas atrodas galvaspilsētā Manilā.

Lasiet arī: Lietuva svītro desmit Eiropas valstis no ceļošanai nedrošo valstu saraksta

Dutertes izteikumi gan ir pretrunā vadošo veselības nozares amatpersonu paustajam, ka iedzīvotāji tiek mudināti saņemt Covid-19 poti, taču tās saņemšana ir brīvprātīga.

«Nepārprotiet mani, šajā valstī ir krīze,» sacīja Duterte. «Es vienkārši esmu sašutis par filipīniešiem, kuri neņem vērā valdību.»

Līdz svētdienai, 20.jūnijam, Filipīnu varas iestādes bija pilnībā vakcinējušas 2,1 miljonu iedzīvotāju. Attiecīgi virzība uz valdības nosprausto mērķi pret Covid-19 izpotēt 70 miljonus no kopumā 110 miljoniem valsts iedzīvotāju līdz šim bijusi gausa, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas