Filipīnu taifūna upuru skaits sasniedz 375

Āzijas dienvidaustrumos, Filipīnās spēcīgs taifūns prasījis ne mazāk kā 375 cilvēku dzīvības. Glābšanas dienesti un humānās palīdzības organizācijas šobrīd cenšas palīdzēt izdzīvojušajiem dabas katastrofas skartajās vietās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Tropu vētra ar meteoroloģisko nosaukumu «supertaifūns Rai» Dienvidaustrumāzijas salu valstī sākusies 12.decembrī un nav pilnībā norimusi joprojām.

Lasiet arī: Pasaules Ekonomikas forumu pārceļ uz vasaru

Tūristu iecienītā Siargao sala Filipīnu dienvidaustrumos ir viena no vissmagāk skartajām teritorijām. Apjomīgu postījumu dēļ tā ir teju pilnībā nošķirta no ārpasaules. Kopumā glābšanas darbos, kas norisinās arī Ziemassvētku nedēļā, ir iesaistīti vairāki tūkstoši operatīvo dienestu darbinieku.

Labdarības organizācija Sarkanais krusts situāciju Filipīnās pēc supertaifūna Rai Filipīnās raksturojusi kā «slaktiņu». Daudzviet trūkstot pārtikas, elektrības un telekomunikāciju sakaru un ir pieejams ļoti maz dzeramā ūdens. BBC korespondents Hovards Džonsons (Howard Johnson) vēstījis no Siargao salas, ka elektroapgādi salā būs iespējams atjaunot, ātrākais, pēc trim mēnešiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas