bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

First Data: banku noteiktie komisijas maksājumi – vieni no zemākajiem pasaulē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(0 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Zanda Brīvule - Jansone

First Data izpilddirektore Zanda Brīvule - Jansone

Banku noteiktie komisijas maksājumi Latvijas tirgotājiem ir vieni no zemākajiem pasaulē, pašlaik veidojot aptuveni 1% no pirkuma summas, norāda maksājumu sistēmu un bankomātu tīkla apkalpojošās kompānijas SIA First Data Latvia izpilddirektore Zanda Brīvule-Jansone.

Pēc viņas sacītā, arī mūsu kaimiņos Lietuvā un Igaunijā banku piemērotās komisijas maksas tirgotājiem vidēji ir augstākas nekā Latvijā – aptuveni 1,2% līdz 1,4%.

Turklāt komisijas maksas Latvijā esot samazinājušās, jo 2002.gadā tās veidojušas aptuveni 3% no darījuma summas, tāpēc arī Konkurences padomes (KP) secinātais, ka bankas nav bijušas motivētas piemērot zemākas komisijas maksas, viņasprāt, ar faktiem neapstiprinās, jo patlaban komisijas maksa ir samazināta līdz 1%.

Visā pasaulē tirgotāju nacionālais sporta veids ir apstrīdēt banku piemērotās komisiju maksas, sacīja Brīvule-Jansone, piebilstot, ka, viņasprāt, Latvijā banku piemērotās komisijas tirgotājiem un arī bankomātu lietotājiem bijušas pamatotas attiecībā uz sistēmas uzturēšanas izmaksām.

Austrālijā esot mēģināts noteikt fiksētu likmi, taču tirgū no tā nekas neesot mainījies, sacīja Brīvule-Jansone.

Lūgta komentēt, kā KP padomes lēmums varētu ietekmēt norēķinu maksājumu sistēmu Latvijā, viņa atzina, ka uz patērētājiem un tirgotājiem tas, visticamāk, nekādu ietekmi neatstās. Sarežģīsies vien sistēmas administrācija, un jaunām bankām būs jāpieliek lielākas pūles, lai to izdotās kartes pieņemtu arī citu banku POS terminālos. Viņasprāt, tas tieši kavēs konkurenci banku tirgū, nevis skaidrie noteikumi, kas pastāvēja līdz šim.

Brīvules-Jansones skatījumā daudzpusējā vienošanās starp bankām bija skaidra un labi saprotama, turklāt tai nav bijis arī nekādas slepenības statuss, bet sistēmai brīvi un pēc saprotamiem noteikumiem varēja pievienoties jebkurš tirgus dalībnieks. Bez šādām vienošanām sistēma nemaz nevarētu funkcionēt, un tā tas strādājot arī citās pasaules valstīs.

Patlaban bankas jau sākušas noslēgt divpusējos līgumus par POS terminālu izmantošanu, kas prasīja papildu investīcijas pārdesmit tūkstošu apmērā arī no First Data. Tas gan sakritis ar papildu Visa un MasterCard prasību ieviešanu, tāpēc par to First Data nebēdā, jo investīcijas sistēmā tiekot veiktas nepārtraukti.

First Data izpilddirektore pieļāva, ka KP lēmums, nevis samazinās komisijas maksas, kas tiek prasītas tirgotājiem, bet gan tieši otrādi – paaugstinās, jo radīs bankām papildu izmaksas.

Kā ziņots, KP par aizliegtu vienošanos starp 22 komercbankām par komisijas maksām par karšu norēķiniem un bankomātu pakalpojumiem uzlikusi naudas sodu kopumā 5,5 miljonu latu apjomā.

Aizliegtā vienošanās bijusi spēkā no 2002.gada 1.decembra līdz 2011.gada 7.janvārim, tomēr banku dalības ilgumi tajā bijuši atšķirīgi.


Pievienot komentāru

 1. oposums teica:

  bet arī finansiālie apstākļi latvijas tirgotājiem vieni no smagākajiem pasaulē

 2. Milda teica:

  man šķiet, ka kp sākusi pa daudz cepties ne tajā virzienā, kaut gan nevar jau zināt kas tajās 60 lapaspusēs ir rakstīts, tagad bankas pļauj savu pr kampaņu.

 3. sandra teica:

  patiešām aizdomīgi tas viss.. piekrītu mildas viedoklim!

 4. Jānis teica:

  Kas par sviestu?

 5. Citiem vārdiem teica:

  Tautai(ne tikai tirgotājiem vien) ir pat jābūt pateicīgai savām labdarēm-bankām par komisijas maksas ieviešanu! Ir taču jāsaprot,ka kamēr nebija komisijas maksas,baņķieri dzīvoja pusbadā,bet tas taču nav pieļaujams,vai ne?

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!