Fiskālās disciplīnas padomi turpmāk vadīs Šteinbuka

Inna Šteinbuka

Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) sēdē par padomes vadītāju uz trim gadiem ievēlēta Latvijas Universitātes (LU) profesore un FDP locekle Inna Šteinbuka, informē padomē.

Līdzšinējais vadītājs Jānis Platais, kurš FDP vada kopš tās dibināšanas 2014.gadā, šo amatu atstāj, jo saskaņā ar Fiskālās disciplīnas likumu viena un tā pati persona var ieņemt padomes priekšsēdētāja amatu ne vairāk kā sešus gadus pēc kārtas.

«Augsti vērtējot paveikto, FDP turpmāk vēlos redzēt nevis kā kritiķi no malas, kas skarbi komentē valdības lēmumus par budžetu, bet konstruktīvu valdības sadarbības partneri, kurš pauž neatkarīgu viedokli, aicina uz dialogu un kura rekomendācijās ieklausās,» uzsver Šteinbuka.

Šteinbuka arī norāda, ka turpmākajā darbā vēlas veidot ciešāku padomes sadarbību ar Latvijas Banku, kas ir jaudīgs pētījumu centrs ar lieliem resursiem un akadēmisko vidi.

Kā atzīmē Šteinbuka, nākamajā gadā FDP turpinās uzraudzīt ikgadējo budžeta plānošanu, izpētīs potenciālo nodokļu izmaiņu fiskālo ietekmi un aktualizēs Latvijas fiskālās ilgtspējas ziņojumu, kurā 20 gadu perspektīvā apskatīs valsts parāda apmēra attīstību, demogrāfiskās attīstības tendences un to sekas fiskālās politikas kontekstā.

Lai padome varētu sniegt lielāku un kvalitatīvāku pienesumu makroekonomiskās un fiskālās analīzes jomās, kā būtisku faktoru Šteinbuka min arī nākamgad plānoto padomes ārējo novērtējumu, ko veiks eksperti no līdzīgām institūcijām citās ES dalībvalstīs Šāds novērtējums līdz šim nav veikts.

Šteinbuka ir LU profesore, maģistra studiju programmas Eiropas Studijas un ekonomiskā diplomātija direktore. Kopš 2018.gada oktobra viņa bija Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska padomniece. No 2011. līdz 2018.gadam vadījusi Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Šteinbuka Eiropas Komisijā strādājusi kopš 2005.gada, bijusi Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta un Sociālās un informācijas sabiedrības statistikas departamenta direktore.

Lasiet arī: Fiskālās disciplīnas uzraugi iebilst pret budžeta deficīta palielināšanu

Pirms tam Šteinbuka vadījusi Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, bijusi Starptautiskā Valūtas fonda Ziemeļvalstu un Baltijas valstu direktora vecākā padomniece Vašingtonā, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Latvijas Finanšu ministrijā.

Viņa darbojas Ekonomistu apvienībā 2010. Šteinbuka ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle. 2008.gadā par izciliem sasniegumiem finanšu un ekonomikas jomā Šteinbukai piešķirts III šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

FDP ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota ar mērķi nodrošināt fiskālās disciplīnas nosacījumu ievērošanas uzraudzību.

Saeima Padomē apstiprinājusi publisko finanšu konsultantu Jāni Plato, Rīgas Tehniskās universitātes profesoru Ingaru Eriņu, KPMG direktoru vadības un riska konsultāciju jomā Andžu Ūbeli, Latvijas Universitātes profesori Šteinbuku, Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītāju Mortenu Hansenu (Morten Hansen) un Igaunijas Bankas viceprezidentu Ulo Kāsiku (Ülo Kaasik).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas