Fitch saglabā Latvijas kredītreitingu A– līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings (Fitch) piektdien, 3.septembrī, publiskojusi paziņojumu par Latvijas kredītreitingu, kur Latvijas kredītreitings tiek saglabāts A– līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, informē Valsts kase.

Kā galvenos Latvijas pašreizējā kredītreitinga līmeņa uzturošos faktorus Fitch min uzticamo politikas ietvaru, dalību Eiropas Savienībā un eirozonā, kā arī to, ka Latvijas valsts parāda līmenis ir zemāks par A kredītreitinga līmeņa valstu vidējo rādītāju.

Latvijas kredītreitingu, pēc aģentūras domām, ierobežo ievērojami zemāks ienākumu līmenis un lielāks neto ārējais parāds, salīdzinot ar līdzīgu valstu rādītajiem.

Aģentūra uzskata, ka stabilais kredītreitinga nākotnes novērtējums atspoguļo pārliecību, ka ekonomika turpinās izrādīt izturību pret pandēmijas radītajiem satricinājumiem un valdības politika atbildīs valsts finanšu ilgtermiņa ilgtspējai.

Fitch kā iespējamos kredītreitinga pozitīvu nākotnes attīstību ietekmējošos faktorus min valdības spēju vidējā termiņā nodrošināt valsts parāda līmeņa samazināšanu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu, mazinoties pandēmijas ietekmei, un efektīva jaunā perioda Eiropas Savienības fondu finansējuma apgūšanu līdz ar strukturālajām reformām, kas stimulētu ekonomikas izaugsmi vidējā termiņā un mazinātu ilgtermiņa demogrāfisko izaicinājumu ietekmi.

Savukārt negatīvi Latvijas kredītreitinga nākotnes attīstību varētu ietekmēt pastāvīgs valsts parāda pieaugums, starptautiskās konkurētspējas pasliktināšanās vai strukturālie satricinājumi galvenajās nozarēs, kas negatīvi ietekmētu Latvijas ekonomikas izaugsmi vai finanšu stabilitāti.

Iepriekšējo reizi Fitch kredītreitingu aģentūra publicēja Latvijas kredītreitinga novērtējumu šī gada 19.martā, kad Latvijas kredītreitings tika saglabāts A– līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas