Fitnesa trenere: Sievietes aizvien aktīvāk apmeklē svaru zāli

Mīts par to, ka sieviete pie svaru stieņa drīz vien līdzināsies vīrietim, nebūt nav taisnība, jo samērīgi treniņi svaru zālē sievietei ļauj atbrīvoties ne tikai no liekā svara problēmzonās, bet arī stiprinās muskuļu masu un fizisko izturību kopumā, pārliecināta klubu tīkla Atlētika galvenā trenere Veronika Kim.

Kā norāda trenere, fitnesa centru trenažieru zālēs sieviešu dažkārt ir vairāk nekā vīriešu, kas skaidrojams ar to, ka aizvien vairāk daiļā dzimuma pārstāves apzinās, ka arī svaru zāle var būt efektīvs līdzeklis ceļā uz atlētisku augumu.

Lai arī sieviešu un vīriešu fizioloģijas īpatnības ir krietni atšķirīgas, trenere uzsver, ka arī sieviete svaru zālē varot efektīvi uzlabot savu augumu. Vienlaikus sievietēm nebūt neesot nepieciešams svaru zālē pavadīt tik daudz laika, cik vīrietim.

Trenere uzsver arī, ka spēka treniņi sievietēm ļauj ne tikai palielināt un atjaunot kaulu blīvumu, bet palīdz samazināt asins spiedienu un holesterīnu, kā arī stiprina muskuļus un locītavas, kas novērš riskus iegūt traumas, kā arī palīdz labāk atgūties no traumām.

«Cilvēki apmeklē svaru zāli dažādu mērķu vadīti. Daži vēlas zaudēt lieko svaru, citi uzlabot sava ķermeņa reljefu. Jāteic gan, ka daudzām sievietēm ir radies stereotips – spēka treniņi domāti tikai vīriešiem, jo tie audzē muskuļu masu, taču kardio vai aerobikas treniņi ir domāti tikai sievietēm – lai zaudētu lieko svaru, vai iegūtu tonusu. Tomēr ir būtiski saprast – muskuļi ir tie, kas dedzina kalorijas visu 24 stundu laikā, savukārt, kardio vai aerobikas treniņi vairāk dedzina kalorijas uz to laiku, kad tiek veikts attiecīgais treniņš, līdz ar to, ilgtermiņā spēka treniņi stimulēs vielmaiņu labāk,» norāda Veronika Kim.

«Sievietes, protams, arī baidās no spēka treniņiem, jo domā, ka kļūs pārāk muskuļainas un zaudēs savu sievišķību, taču par to nebūt nevajadzētu uztraukties, jo tas ko realitātē sievietes iegūst no spēka treniņiem ir formīgāks, skaistāks ķermenis,» tā fitnesa trenere.

Ref:103.000.103.5032

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas