bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 25.06.2019 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

FKTK apstiprina vairākus normatīvos noteikumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Produktu pārvaldības prasības ir jaunas un tirgus dalībniekiem būs jāievēro saistībā ar MiFIDII direktīvas ieviešanu (atbilstoši grozījumiem Finanšu instrumentu tirgus likumā, kas stājās spēkā šī gada 18.jūlijā). Ieguldījuma produkta jēdziens aptver visu veidu finanšu instrumentus (gan pārvedamus vērtspapīrus, gan atvasinātus finanšu instrumentus) un arī strukturētus depozītus (tādus, kuru ienesīgums ir atkarīgs no indeksa vai cita tirgus rādītāja), tā apkopojumu par normatīvo noteikumu izmaiņām iesāk Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Normatīvie noteikumi Par ieguldījumu produktu pārvaldības prasībām ir izstrādāti, lai ieviestu atbilstošas Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes pamatnostādnes, un ir saistoši visām iestādēm, kas sniedz ieguldījumu pakalpojumus un ieguldījumu blakuspakalpojumus, skaidro FKTK.

Komisijā turpina: «Noteikumi nosaka prasības gan produkta izstrādātājam, gan izplatītājam un aptver pilno produkta dzīvesciklu. Prasību mērķis ir stiprināt ieguldītāju aizsardzību, nodrošinot, ka ieguldījumu produkti, it īpaši sarežģītie, tiek reklamēti un ir pieejami tikai tādiem mērķa klientiem, kam tie ir piemēroti, ņemot vērā klientu zināšanas, pieredzi, finansiālo stāvokli un ieguldīšanas mērķus.»

Normatīvie noteikumi Apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrības grupas maksātspējas aprēķina normatīvie noteikumi, kas ir saistoši grupas uzraudzībai pakļautām sabiedrībām, aprēķinot grupas maksātspēju. Noteikumi nosaka grupas maksātspējas kapitāla prasības un grupas izmantojamā pašu kapitāla aprēķināšanas kārtību, stāsta FKTK.

Viņi atzīmē, ka noteikumi aizstāj pašlaik spēkā esošos noteikumus šajā jomā, saglabājot tajos noteiktās prasības, kā arī papildinot tās ar detalizētām prasībām attiecībā uz atsevišķiem grupas kapitāla pietiekamības noteikšanas aspektiem, tādējādi plašāk skaidrojot noteikto prasību piemērošanu.

FKTK: «Normatīvie noteikumi Maksājumu ierosināšanas pakalpojumu sniedzēju un konta informācijas pakalpojumu sniedzēju profesionālās darbības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas minimālā atbildības limita aprēķināšanas kārtības normatīvie noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā ir aprēķināms šo iestāžu profesionālās darbības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas minimālais atbildības limits.»

«Normatīvie noteikumi palīdzēs apdrošinātājiem izstrādāt attiecīgajām maksājumu iestādēm un elektroniskās naudas iestādēm piemērotu apdrošināšanas produktu. Saskaņā ar Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma 35.¹ pantu maksājumu iestādēm un elektroniskās naudas iestādēm, kas sniedz maksājuma ierosināšanas pakalpojumu vai konta informācijas pakalpojumu ir pienākums apdrošināt savu, no minētajiem pakalpojumiem izrietošo profesionālās darbības civiltiesisko atbildību.» tā FKTK.

Papildus FKTK padome apstiprināja grozījumus:

– normatīvajos noteikumos Par kārtību, kādā ziņojama informācija par darījumiem ar finanšu instrumentiem, kas ir tehniska rakstura grozījums, izsakot noteikumu izdošanas pamatojumu ar citu Finanšu instrumentu tirgus likuma pantu, nemainot pašu kārtību, kādā ziņojama informācija par darījumiem ar finanšu instrumentiem.

– normatīvajos noteikumos Par kārtību, kādā persona iesniedz un Finanšu un kapitāla tirgus komisija izskata ziņojumu par finanšu un kapitāla tirgu regulējošo normatīvo aktu iespējamiem vai faktiskiem pārkāpumiem – papildināts noteikumu izdošanas pamatojums ar Finanšu instrumentu tirgus likuma 100.3 panta trešo daļu, 137.3 panta pirmo daļu un Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likuma 86.1 panta trešo daļu, kas nosaka deleģējumu FKTK noteikt kārtību, kādā tiek ziņots par iespējamiem un faktiskiem pārkāpumiem. Saskaņā ar grozījumiem tiek paplašināts personu iesniedzamo ziņojumu loks par iespējamiem vai faktiskiem pārkāpumiem, kurus izskata FKTK. Vienlaikus tiek grozīta noteikumu 5.punktā noteiktā ziņojumu iesniegšanas kārtība FKTK, nosakot tikai vienu e-pasta adresi un telefona numuru, kuru var izmantot ziņojuma par iespējamiem un faktiskiem pārkāpumiem iesniegšanai.


Pievienot komentāru

VNĪ: Okupācijas muzeja jaunās daļas būvniecība apsteidz grafiku

Okupācijas muzeja jaunās daļas būvdarbi apsteidz grafiku, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi pārstāvji.

Viņķele: Slimnīcu padomes nebūs politiķu izklaides vietas

«Šīs padomes nebūs politiķu izklaides vietas, bet profesionāli atlasīti cilvēki ar saprašanu gan ārstniecībā, gan uzņēmumu vadībā,» tā par padomju izveidi Latvijas lielajām slimnīcām LTV raidījumā Rīta Panorāma teica veselības ministre Ilze Viņķele.

ASV ievieš jaunas sankcijas pret Irānu un tās augstāko vadītāju

Saasinoties saspīlējumam starp Irānu un Amerikas Savienotajām Valstīm, Vašingtona ir paziņojusi par jaunu sankciju ieviešanu pret Teherānu, mēģinot iegrožot to ārvalstu finanšu resursu pieejamību, kas ir Irānas augstākā vadītāja un Irānas Revolucionārās gvardes rīcībā.

Līgo svētku brīvdienās ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet ūdenstilpēs noslīka četri

Svētku brīvdienās, laika posmā no 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 25.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 277 izsaukumus.

Liepājas lidostā iecerēts par diviem miljoniem būvēt jaunu pasažieru termināli

Liepājas lidostā iecerēts būvēt jaunu pasažieru termināli, kas varētu izmaksāt apmēram divus miljonus eiro, norāda Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Biznesa attīstības daļas vadītājs Gints Ginters.

Kazahstānā evakuē pilsētu pēc sprādzieniem munīcijas noliktavā

Kazahstānā sākta veselas pilsētas evakuācija pēc tam, kad valstī aizdegusies armijas munīcijas noliktava, izraisot virkni spēcīgi sprādzienu.

Latvijā vairāk nekā 60 valsts ceļu posmos ir būvdarbi; daudzviet uzstādīti luksofori

Garākais remontposms patlaban ir abpus Pāvilostai no Labraga līdz Vērgalei, darbi notiek arī uz pievedceļa Pāvilostai.

Nedēļas sākumā gaidāmi +28 grādi, pēc tam – lietus un +20

Nedēļas pirmajā pusē dienās gaiss vēl vietām iesils līdz +28 grādiem, bet jau nedēļas otrajā pusē daudzviet Latvijas teritorijā ir gaidāms lietus.

Siguldā nenorisināsies daļa no 2026.gada Ziemas olimpiskajām spēlēm

2026.gada Ziemas olimpiskās spēles norisināsies Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā d'Ampeco, kas tādējādi cīņā par Olimpiādes rīkošanas tiesību iegūšanu pārspēja Stokholmas-Ores pieteikumu no Zviedrijas.

«Ministru apetīte ir pārāk liela.» Kariņš nav gatavs palielināt budžeta deficītu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nav gatavs palielināt deficītu, lai apmierinātu ministriju budžeta pieprasījumus.

NVD: Kur saņemt medicīnisko palīdzību svētku laikā

Pirms gaidāmajām Līgo svētku brīvdienām, no 22. līdz 24.jūnijam Nacionālais veselības dienests iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.

Nedēļa Lietuvā: Koalīcijas sarunu finišs. Vienoti kritēriji uzņemšanai universitātēs. Pēdējais veto

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā četras parlamenta partijas pabeidza sarunas koalīcijas veidošanai, divi vīrieši notiesāti par spiegošanu Krievijas labā. Tāpat Lietuva uzrādīja spīdošus rādītājus par mirstības samazinājumu satiksmes negadījumos.

BNN nedēļas apkopojums: Turlā krišana. Alkohola kara turpinājums. Atlaistā Latvenergo padome

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas, Paziņojums, Cīņa, Pārdomas, Amats, Izaugsme, Uzticība, Vēlmes.

Mēra krēslu zaudējusi Gods kalpot Rīgai cer savākt balsis jaunam kandidātam

Partijas Gods kalpot Rīgai valde par Rīgas mēra amata kandidātu plāno lemt nākamnedēļ, 27.jūnijā, stāsta partijas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Eurostat: Latvija un Lietuva starp līderēm nerezidentu īpatsvarā valsts parādā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 74% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir otrs lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā.

Kamēr Lietuvā skandāls par dzelzceļa darījumiem ar bijušā VDK aģenta sievas uzņēmumu, LDz slavē tā reputāciju

Kamēr Lietuvā valsts akciju sabiedrības darījumi ar cilvēkiem, kuru sakari varētu sniegties līdz par Krievijas prezidentam, izraisījuši skandālu, Latvijā rīkojas kūtri, bet LDz pat slavē darījumu partnera reputāciju.

EM: Muitas nodoklis Krievijas elektrībai sadārdzinātu elektroenerģiju Baltijā

Nodokļa ieviešana Krievijas enerģijai varētu sadārdzināt elektroenerģijas cenas, tomēr jārisina situācija, ka Baltijas elektroenerģijas ražotāji nav vienlīdzīgā situācijā ar Krievijas un Baltkrievijas ražotājiem, tā ministrija.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā maijā samazinājās par 0,6%

Salīdzinot ar aprīli, 2019.gada maijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Premjers cer, ka Dombrovskis arī turpmāk ieņems vadošu amatu EK

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš cer, ka esošais Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis arī jaunajā EK sastāvā varētu ieņemt kādu no vadošajiem amatiem.

Maršruts Līgo svētkiem: No gadatirgiem līdz dančiem un dziesmām

BNN piedāvā ielūkoties dažos no pasākumiem, kurus varat apmeklēt, līgojot Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Liepājā vai Daugavpilī. 

Krimas aneksijas dēļ ES pagarina pret Krieviju vērstās sankcijas

Eiropas Savienība vēl uz gadu pagarinājusi sankcijas, kas 2014.gadā tika vērstas pret Krieviju par Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju.

Tallinā nošauts taksists; policija meklē noziedznieku

Tallinā 21.jūnija rītā sašauti divi taksisti, no kuriem viens miris. Igaunijas policija meklē slepkavu, kurš aizvien ir uz brīvām kājām.

Igauņi grasās pirkt jaunus pasažieru vilcienus

Ekonomisku lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzdevis Igaunijas vilcienu satiksmes operatoram Elron sākt iepirkuma sagatavošanu, lai iegādātos vēl četrus vilcienus ar iespēju nopirkt vēl divus.

Autovadītāju ievērībai: pirms svētku brīvdienām Pierīgā satiksme būs palēnināta

Pirms svētku brīvdienām daudzi dosies ārpus Rīgas, tāpēc paredzams, ka pēcpusdienā Pierīgā satiksme būs palēnināta, norāda VAS Latvijas Valsts ceļi.

Igaunijas premjers sola, ka akcīzes nodoklis netiks vēl vairāk samazināts

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass sola, ka alkohola akcīzes nodoklis valstī netiks tālāk samazināts, komentējot iespēju, ka Latvija nodokli varētu samazināt par 15%.