FKTK atļauj Signet Bank un Expobank apvienošanos

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi Signet Bank un Expobank apvienošanos, vēsta FKTK.

FKTK padome atļāvusi Signet Bank kredītiestādes uzņēmuma daļas pāreju Expobank. Līdz ar to no pirmdienas, 11.jūlija, abu banku darbība tiek apvienota vienā kredītiestādē, kas pēc visu juridisko darbību veikšanas strādās ar Signet Bank nosaukumu.

«2018.gadā bankas, kas iepriekš bija fokusējušās uz ārvalstu klientu apkalpošanu, sāka biznesa modeļa maiņu un FKTK prognozēja, ka viens no šī segmenta banku darbības attīstības virzieniem ir konsolidācija. Esam gandarīti, ka Signet Bank un Expobank ir spējušas veikt šādu soli, lai saglabātu abās bankās esošo pieredzi un turpmāk nodrošinātu konkurētspējīgāku biznesa modeli, stiprinot Latvijas banku sektoru,» norādīja FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile.

Komisija atgādina, ka 2022.gada 26.janvārī tika noslēgts Expobank iegādes darījums, kurā Signet Bank nopirka Expobank. Signet Bank apsvēra turpmākos attīstības scenārijus un nolēma apvienot abu banku darbību, strādājot ar Signet Bank nosaukumu.

FKTK vērš uzmanību, ka abu banku klientiem saglabājas visi līdzšinējie pienākumi un tiesības, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem, tikai tagadējās Expobank klienti piedzīvos bankas nosaukuma maiņu.

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam kredītiestādes uzņēmuma vai tā daļas, nodalāmas mantas kopuma, aktīvu vai saistību kopuma vai ar kredītiestādes klientiem noslēgto tipveida līgumu kopuma pārejai citas personas īpašumā vai lietošanā kredītiestādei ir nepieciešama FKTK atļauja.

Jau vēstīts, ka par Expobank vienīgo īpašnieku 2012.gada februārī kļuva Krievijas uzņēmējs Igors Kims, kurš iepriekš bija arī bankas iepriekšējā īpašnieka MDM Bank akcionārs. 2012.gada 28.aprīlī LTB Bank mainīja nosaukumu uz Expobank. Banka izveidota 1991.gadā ar nosaukumu Tirdzniecības banka, bet vēlāk tā strādāja ar nosaukumiem Latvijas tirdzniecības komercbanka un Latvijas tirdzniecības banka.

Pēc aktīvu apmēra 2021.gada beigās Expobank bija mazākā banka Latvijā.

Savukārt Signet Bank dibināta 1992.gadā ar nosaukumu Latvijas Biznesa banka. 2013.gada jūlijā banka mainīja nosaukumu uz Bank M2M Europe. Savukārt 2017.gada septembrī, kad par bankas vairākuma akcionāriem kļuva Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst Hansalink, Fin.lv un Signet Acquisition III, banka pārtapa par Signet Bank. Pēc aktīvu apmēra 2021.gada beigās Signet Bank bija astotā lielākā banka Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas