FKTK ļauj AB City izteikt Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pieņēmusi lēmumu atļaut AS AB City izteikt AS Olainfarm obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, informē komisijā.

FKTK skaidro, ka lēmums pieņemts, jo AS AB City uz netieši iegūtās līdzdalības pamata ir ieguvusi no AS Olainfarm akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 30,85% no AS Olainfarm balsstiesīgo akciju kopskaita.

Vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā ir noteikta 9,26 eiro.

Akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma prospektā minēts, ka AB City akciju atpirkšanai būs nepieciešami 90 194 335,34 eiro, jo atpirkšanai varētu tikt piedāvātas 9 740 209 Olainfarm akcijas. 

Vienas akcijas atpirkšanas cena ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi, kura paredz vienas atpērkamās akcijas cenas noteikšanu, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu. Tīrie aktīvi tiek aprēķināti no kopējiem aktīviem, atskaitot mērķa sabiedrībai piederošās pašas akcijas un saistības.

Mērķa sabiedrība ir akciju sabiedrība, kuras akcijas atrodas publiskajā apgrozībā un par kuras akcijām ir izteikts atpirkšanas piedāvājums, šajā gadījumā – AS Olainfarm.

FKTK jūlija sākumā saņēma AB City pieteikumu Olainfarm akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai.

Repharm šogad 21.jūnijā paziņoja, ka lūgs FKTK atļauju izteikt akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu Olainfarm akcionāriem, jo Repharm grupa ieguvusi būtisku līdzdalību Olainfarm kapitālā.

Repharm grupa ir informējusi biržu Nasdaq Riga par vienošanos ar Olainfarm akcionāri Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu Olainfarm, īstenojot šīs tiesības caur Repharm mātesuzņēmumu AB City. Tāpat Repharm šogad februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% Olainfarm akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur Repharm meitasuzņēmumu SIA Farma Fund. Savukārt Repharm grupā ietilpstošajai Rīgas farmaceitiskajai fabrikai tiešā veidā pieder 1,07% Olainfarm akciju.

Ja akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā Repharm iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, Repharm īstenos pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, iepriekš minēja kompānijā.

Holdingkompānija AB City reģistrēta 2018.gadā, tās pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā Repharm līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt AB City valdē ir Repharm līdzīpašnieks Roberts Tavjevs un Sergejs Korņijenko.

Paralēli Čehijas uzņēmums Black Duck Invest apgalvo, ka kļuvis par lielāko Olainfarm akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas