FKTK pretcikliskā kapitāla rezerves normu saglabājusi 0% apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) nolēmusi nemainīt pretcikliskā kapitāla rezerves normu, saglabājot to 0% apmērā, informē komisijā.

«Ņemot vērā makroekonomiskos un finanšu sektora rādītājus, FKTK padome nolēmusi atstāt bez izmaiņām pretcikliskā kapitāla rezerves normu riska darījumiem, kuri noslēgti ar Latvijas iekšzemes klientiem, nosakot to 0% apmērā,» ziņo komisijā.

Tāpat komisijā atzīme, ka noteikto pretcikliskā kapitāla rezerves normu kredītiestādes specifiskās pretcikliskās kapitāla rezerves aprēķinā izmantos no 2020.gada 1.novembra.

FKTK lems par nepieciešamību noteikt pretcikliskā kapitāla rezerves normu apmērā virs 0%, ja Latvijas finanšu sektorā tiks novērots būtisks ciklisko sistēmisko risku pieaugums.

BNN jau vēstīja, ka no 2015.gada FKTK reizi ceturksnī nosaka un publisko pretcikliskā kapitāla rezerves normu darījumiem ar Latvijas iekšzemes klientiem, ko 12 mēnešus pēc noteikšanas jāsāk izmantot Latvijas un ārvalstu bankām, bet noteiktos gadījumos arī ieguldījumu brokeru sabiedrībām, veicot kredītiestādei specifiskās pretcikliskā kapitāla rezerves normas aprēķinu.

Lasiet arī: Santa Purgaile apstiprināta par jauno FKTK vadītāju

Pretcikliskā kapitāla rezerve ir paredzēta, lai nodrošinātu, ka kredītiestādes ekonomikas izaugsmes laikā uzkrāj pietiekamu kapitāla bāzi, lai varētu absorbēt zaudējumus lejupslīdes laikā – tā kalpos kā sava veida «drošības spilvens» kredītiestādēm, lai tās būtu spējīgas turpināt kreditēšanu arī nelabvēlīgos ekonomikas apstākļos.

Rezerves norma tiek noteikta balstoties uz metodoloģiju, kas noteikta spēkā esošajās Eiropas Sistēmisko risku kolēģijas rekomendācijās, tostarp ņemot vērā attiecīgajam ceturksnim aprēķināto pretcikliskā kapitāla rezerves orientieri, kā arī citus mainīgos lielumus, kurus uzskata par būtiskiem cikliskā sistēmiskā riska novērtēšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas