Flybe: daudzas aviokompānijas gaida ļoti grūti laiki

Tuvākajā laikā daudzas aviokompānijas sagaida ļoti grūti laiki, ko sekmēs lēnāka izaugsme, sašaurināšanās ekonomikā un pieaugošās degvielas cenas, pieļauj aviokompānijas Flybe izpilddirektors Eiropā Maiks Raters.

Lielbritānijas un Somijas kopīgi veidotais britu reģionālās lidsabiedrības Flybe atzars Flybe Nordic top par vienu no Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic konkurentiem Baltijas un Ziemeļvalstīs. Somu Finnair un britu Flybe jūlijā par 25 miljoniem eiro (17,5 miljoniem latu) nopirka Somijas iekšzemē strādājošo Finnish Commuter Airlines (Finncomm), ko savulaik bija noskatījis arī airBaltic. Viens no mērķa tirgiem ir arī Baltijas valstis, laikrakstam Diena apstiprina Raters.

Mēs jau esam lielākais reģionālais aviopārvadātājs Eiropā. Mūsu darbības mērogs ir tāds, ka ļauj veikt apjomīgas investīcijas Ziemeļvalstu reģionā. Esam jau nopirkuši Somijas Finncomm, spēruši konkrētus ekspansijas soļus jaunos tirgos, piemēram, Igaunijā. Mūsu interese ir turpināt izaugsmi Zviedrijas un Dānijas tirgos, arī Latvijā un Lietuvā. Aviokompānijas ekspansiju mēs realizējam vai nu dabiskas izaugsmes ceļā, vai arī iegādājoties citas aviokompānijas. Starp citu, vairākām šī reģiona aviokompānijām patlaban vērojamas grūtības, un kādam citam tā, protams, ir iespēja, uzsver uzņēmējs.

Esam ieinteresēti attīstīt reģionālās aviokompānijas modeli. Mūsu prioritāte pašreiz ir pabeigt sakārtot uzņēmumu pēc Finncomm iegādes, bet domāju, ka paziņojumi attiecībā uz Rīgu un Viļņu ir gaidāmi 2012.gada vidū, tā Raters.

Kopā 2013.-2014.gadā Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā Flybe plāno pārvadāt aptuveni četrus miljonus pasažieru gadā. Lidmašīnu skaits šajā reģionā būs 30-35.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas