FM prognozē Latvijas kredītreitinga pieaugumu

Andris Vilks

Šobrīd nav labāka piemēra pasaulē par Latviju, lai parādītu, kā valsts var tikt galā ar lielām problēmām. Tādu valstu, kam var uzticēties, pašlaik ir ļoti maz, līdz ar to, domāju, investori novērtēs Baltijas reģiona stabilitāti, pārliecināts finanšu ministrs Andris Vilks.

Domāju, ka jau tuvākajā nākotnē tiks celti Latvijas kredītreitingi, ko veicina labais iznākums Saeimas vēlēšanās, apiecinot, ka valsts turpinās iesākto ceļu, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzinis Vilks, vaicāts, kādas atziņas atvedis no nesenās vizītes Amerikas Savienotajās valstīs.

Finanšu ministrs informējis, ka vīzites laikā ticies ar investoriem, lielāko banku un starptautisko kredītreitingu aģentūru pārstāvjiem.

Taujāts, kā kredīttreitingu celšana ietekmēs valsti un tās iedzīvotājus, Vilks uzsvēra, ka gaidāms ļoti straujš darba vietu pieaugums un atalgojuma kāpums, īpaši izteikti apstrādes rūpniecibā un eksportā, kā arī loģistikā.

“Ir skaidrs, ka nauda meklē vietu pasaulē, kur piezemēties. Investori, bankas meklē, kur ieguldīt naudu, kuras ir ļoti daudz, savukārt drošības saliņu – maz. Tas mums jāizmanto, pasaules krīze bijusi mūsu lielā iespēja,” izteicies Vilks, piebilstot, ka pat, ja krīze skars eirozoniu, Latvijai ir iespēja attīstīties.

Runājot par nākamā gada budžetu, ministrs uzsvēra, ka tas tiks izstrādāts sadarbojoties ar aizdevējiem. Būs tikšanās ar Starptautiskā valūtas fonda pārstāvjiem un 6. decembrī portfelis ar budžeta piedāvājumu tiks nodots Saeimas priekšsēdētājam.

Konsoolidācijas summa – aptuveni simts miljoni latu. Šis ir pēdējais gads un programma, viņaprāt, jānoslēdz obligāti.

Tāpat viņš atklāja, ka labprāt strādātu par finanšu ministru arī jaunajā valdībā, taču tikai tad, ja to vadītu pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis. “Diez vai spētu strādāt cita premjera vadībā, jo neredzu nevienu citu kandidātu, kas būtu tik labs. Šobrīd nav īstais laiks eksperimentiem,” tā Vilks.

Vaicāts, ar ko labāk būtu jāveido koalīcija – ar Saskaņas Centru vai Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK, Vilks paudis viedokli, ka SC ekonomikas politika ir diezgan neskaidra un tajā ir daudz populisma, gan attiecībā uz eiro, gan aizdevumu, nemaz nerunājot par lielo tiekšanos uz Austrumiem. Iesāktā darba pēctecību, pēc Vilka domām, vieglāk nodrošinātu VL-TB/LNNK.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas