Fogelis būs vienīgais kandidāts uz Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas prezidenta amatu

Latvijas pārstāvis Einars Fogelis būs vienīgais kandidāts uz Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidenta amatu, apstiprina FIL preses dienestā.

Līdzšinējais prezidents Jozefs Fendts (Josef Fendt) februārī paziņoja, ka tuvākajā kongresā pametīs organizācijas prezidenta amatu. Kongresam bija jānotiek jūnijā, bet COVID-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz rudeni un norisināsies piektdien, 20.novembrī, attālinātā formātā.

73 gadus vecais vācietis amatu pametīs pēc vairāk nekā 26 gadu darba. Viņš savu lēmumu pamatoja ar to, ka vēlas vairāk laika veltīt privātajai dzīvei. FIL ģenerālsekretāra amatu šobrīd pilda Fogelis, kuru Fendts vēlas redzēt kā savu pēcteci.

Lai kļūtu par FIL prezidentu, kandidātam jāsaņem vismaz puse biedru atbalsts.

Fendts 1994.gada 8.februārī pēc Berta Izatiča nāves tika apstiprināts par FIL pagaidu prezidentu, bet tā paša gada 25.jūnijā viņš FIL kongresā tika oficiāli ievēlēts amatā. Kā vērtē pati FIL, 1976.gada olimpiskā vicečempiona Fendta vadībā FIL kļuva par mūsdienīgu federāciju. Viņš izveidoja FIL biroju, sekmēja standartizētu drošu ķiveru ieviešanu un atbalstīja mazāko valstu asociācijas.

Fogelis par FIL ģenerālsekretāru strādā kopš 2018.gada vasaras, bet pirms tam viņš bija FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos. Viņš ir arī Fendta pēctecis Starptautisko Ziemas sporta veidu federācijas (AIOWF) revidenta amatā.

Fogelis ir arī Latvijas Sporta Federāciju padomes (LSFP) prezidents un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas