Fon der Leiena aicina samazināt CO2 izmešus straujāk – par 55% līdz 2030.gadam

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena

ES siltimnīcefekta gāzu izmešu apjoms līdz 2030.gadam ir jāsamazina par vismaz 55%, tā uzrunā Eiropas Parlamentā aicinājusi Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena. Ambiciozajam mērķim gan ir nepieciešama dalībvbalstu piekrišana, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

«Es atzīstu, ka šis pieaugums no 40% uz 55% vieniem ir pārmērīgs, bet citiem – nepietiekams,» sacījusi ES izpildvaras vadītāja savā pirmajā uzrunā par stāvokli bloka teritorijā.

«Bet mūsu [veiktais] ietekmes izvērtējums skaidri parāda, ka mūsu ekonomikā un rūpniecībā tas ir izdarāms.»

ES kopējā izmešu samazināšanas mērķa koriģēšanai no 40% uz 55% gan ir nepieciešama ne tikai EK pārliecība, bet arī Eiropas Parlamenta un dalībvalstu piekrišana.

COVID-19 apliecina vajadzību sadarboties

Uzrunā fon der Leiena aicinājusi ES valstu valdības sadarboties, lai izstrādātu kopēju politiku veselības aprūpes jomā. Amatpersona arī apsolījusi izveidot biomedicīnas pētījumu iestādi un sarīkot pasaules mēroga galotņu sanāksmi par COVID-19.

Attiecībā uz Lielbritānijas šā brīža centieniem pieņemt likumu, ar ko Londona varētu daļēji neņemt vērā tās izstāšanās nolīgumu ar ES, EK priekšsēdētāja brīdinājusi britus, ka nolīgumu «nevar vienpusēji mainīt, neņemt vērā vai nepiemērot», vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas