Fon der Leiena ikgadējā uzrunā piedāvā datorierīču kiberdrošības regulu

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) uzstājusies ar savu gada uzrunu par stāvokli ES. Amatpersona ierosinājusi blokā pieņemt tiesību aktu par vienotu kiberdrošības standartu ieviešanu ierīcēm, kas ir pieslēdzamas internetam, vēsta Beļģijas ziņu portāls EurActiv.

ES izpildvaras vadītāja, bijusī Vācijas aizsardzības ministre, fon der Leiena rosinājusi apspriest Kibernoturības akta projektu. Kā amatpersona sacījusi trešdien, 15.septembrī, līdz ar digitālo tehnoloģiju strauju izplatību, «notikusi spēku izlīdzināšanās tajā kā šobrīd ļaunprātīgi valstu režīmi un nevalstiski grupējumi spēj izmantot varu», lai traucētu svarīgu iestāžu, kā, piemēram, valsts pārvaldes institūciju un slimnīcu, darbību.

Lasiet arī: Drošs internets – bērniem ir jāmāca, nevis jāliedz lietot sociālos tīklus

Eiropas Komisijas iniciatīva paredz ar piedāvāto tiesību aktu papildināt jau iepriekš apspriešanai iesniegtu tiesību akta projektu Direktīvai par pasākumiem nolūkā panākt vienādi augsta līmeņa tīklu un informācijas sistēmu drošību visā Savienībā. Šajā dokumentā savukārt ir runa par to, kā nodrošināt ES valstu svarīgāko piegādes ķēžu drošību.

Eiroparlamentārietis Barts Grothuiss (Bart Groothuis) ir viens no vadošajiem deputātiem, kuri iestājušies par ES kiberdrošības uzlabošanu. Intervijā portālam EurActiv viņš sacījis: «Attīstoties lietu interneta nozarei, parādīsies ļoti daudz nedrošu produktu, jo šādu ierīču ražotājiem bieži vien drošība nav pirmajā vietā. Un pagaidām nav Eiropas līmeņa standarta, kas [ražotājam – BNN] būtu jāievēro.

Ir jauki, ja jums virtuvē ir elektronisks cūkgaļas smalcinātājs vai kafijas automāts, taču tas ir arī veids, kā kibernoziedznieki var piekļūt jūsu mājas informācijas tehnoloģiju sistēmām,»

tiesību aktu nepieciešamību pamatojis eiroparlamentārietis Grothuiss, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas