Fon der Leiena: Piedāvāsim «milzīgu, mērķētu sankciju kompleksu»

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) paziņojusi, ka piedāvās ES dalībvalstu līderiem apstiprināt apjomīgu sankciju kompleksu pret Krieviju.

Ceturtdienas, 24.februāra, rītā ES izpildvaras vadītāja nākusi klajā ar paziņojumu kopā ar ES augsto ārlietu un aizsardzības politikas pārstāvi Žuzeps Borels (Josep Borrell), nosodot «šo barbarisko uzbrukumu un ciniskos argumentus tā attaisnošanai».

«Šodienas gaitā mēs iesniegsim Eiropas valstu vadītājiem apstiprināšanai milzīgu un mērķētu sankciju kompleksu. Ar šo kompleksu mēs tēmēsim uz Krievijas ekonomikas stratēģiskajām nozarēm, bloķējot to piekļuvi tehnoloģijām un tirgiem, kas ir svarīgi Krievijai. Mēs vājināsim Krievijas ekonomisko bāzi un tās spēju modernizēties. Un turklāt mēs iesaldēsim Krievijas aktīvus Eiropas Savienībā un apturēsim Krievijas banku piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem,» tā fon der Leiena.

Iecerēts, ka sankcijas pret Krieviju līdzīgi kā tās, kas nesen jau ieviestas, tiks saskaņotas un īstenotas ciešā kopsolī ar ES ASV, Lielbritāniju, Kanādu, Japānu un Austrāliju.

«Šīs sankcijas ir paredzētas, lai smagi ietekmētu Kremļa intereses un spēju finansēt karu,» sacījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja. Vienlaikus viņa paudusi pārliecību, ka miljoniem krievu nevēlas karu, tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins «cenšas pagriezt pulksteni atpakaļ uz Krievijas Impērijas laikiem». Fon der Leiena aicinājusi Krieviju nekavējoties izbeigt vardarbību un izvest spēkus no Ukrainas teritorijas.

Uzņēmēji pie iepriekšējām sankcijām pauduši, ka būtu nepieciešams īstenot sankcijas tā, lai pēc iespējas mazāk tiktu ietekmēti privātie biznesi, kas nav saistīti ar finansējumu no valsts.

Lasiet arī: Viedoklis | Valdība par budžeta deficītu nedomā, tā domā par tranzīta nozares sagraušanu

Kā ziņots, 24.februāra rītā gan Krievija, gan Baltkrievija iebrukusi Ukrainā. Krievijas bruņoto spēku militārais transports iebraucis Ukrainas teritorijā arī no Krievijas sagrābtās Krimas. Ukrainas Robežsardze paziņojusi CNN, ka valsts robežām uzbrukusi gan Krievija, gan Baltkrievija «izmantojot artilēriju, smago aprīkojumu un vieglos ieročus».

Vēl par šo tematu: Arī Baltkrievija iebrūk Ukrainā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas