bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 18.08.2019 | Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene
LatviaLatvija

Forevers zirgu gaļas skandālu saista ar reiderismu un konkurentu ļaunprātību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers, komentējot Pārtikas un veterinārā dienesta izplatīto informāciju, ka minētajā uzņēmumā atklātas aizdomīgas darbības ar zirgu gaļu, neizslēdz ļaunprātīgu rīcību no konkurentu puses.

Tas, pēc uzņēmuma zinātniskās konsultantes un veterinārārstes Anitas Lancmanes teiktā, varētu tikt darīts, lai ar reiderisma metodēm pārņemtu veiksmīgi strādājošu uzņēmumu, kura gada apgrozījums ir ap 15 miljoniem latu.

Lai novērstu vēl nopietnāku pret uzņēmumu vērstu kaitējumu, SIA Forevers, visticamāk, vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās. Šobrīd izplatītā informācija iedragā uzņēmuma reputāciju, un uzņēmums neizslēdz, ka tas ir agresīvi īstenots ļaunprātīgs solis no uzņēmuma iespējamo pārņēmēju vai konkurentu puses, lai pārdalītu gaļas pārstrādes tirgu Latvijā. «Acīmredzams, mūsdienās reiderisma paņēmieni kļūst arvien rafinētāki un daudzveidīgāki, tai skaitā izmantojot pasaulē pašlaik aktuālu skandālu,» norāda Lancmane.

Uzņēmuma vadība ir sasaukusi iekšējo kvalitātes vadības grupu, kas rūpīgi vērtē izejvielu aprites ķēdi un pārbauda piegādātāju sarakstu, kas, iespējams, ar nepatiesu informāciju pavadzīmēs ir maldinājuši uzņēmumu. «Ir pamats domāt, ka gaļas piegādātāji, iespējams, šādi ir rīkojušies arī pret citiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, jo atsevišķās kautuvēs nokauto zirgu skaits nesakrīt ar dažādos gaļas pārstrādes uzņēmumos oficiāli piegādāto zirga gaļas daudzumu,» uzsver zinātniskā konsultante.

«Mēs aicinām valsts institūcijas, pirms sniegt informāciju sabiedrībai, skrupulozi izvērtēt savu darbinieku profesionālo ētiku, jo neizpratni rada, kāpēc šāds sitiens vērsts tikai un vienīgi pret SIA Forevers. Piemēram, viens no daudziem neskaidrajiem aspektiem ir tas, kāpēc uzņēmums tika informēts par presē izskanējušiem pārbaužu rezultātiem krietni ilgi pēc tam, kad ziņa ir izplatīta presē. Turklāt oficiālus pārbaužu rezultātus uzņēmums joprojām nav saņēmis vispār. Tāpēc uzņēmumam tika liegta iespēja pārbaudīt, vai respektablā Vācijas laboratorija tiešām ir saņēmusi īstos produkcijas paraugus,» teic Lancmane. Viņa piebilst, ka uzņēmums pašlaik veic iekšējo un ārējo pārbaudi, piesaistot neatkarīgus ekspertus.

«Viens no izskaidrojumiem šai situācijai varētu būt, ka uzņēmumam nesen tika izteikts uzņēmuma pārpirkšanas piedāvājums, kas gan tika noraidīts,» skaidro uzņēmumā.

Latvijas uzņēmums SIA Forevers gaļas pārstrādes tirgū darbojas jau 16 gadus, nodrošinot darbu vairāk nekā 250 cilvēkiem. Tas ir trešais lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Latvijā.

BNN jau vēstīja, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vairākās kautuvēs un gaļas pārstrādes uzņēmumā Forevers ir konstatējis aizdomīgas darbības ar zirgu gaļu.

Vairāk nekā puse no 416 pērn Latvijā nokautajiem zirgiem jeb 272 zirgi ir nokauti SIA AIBI kautuvē. Lielākā daļa no tiem jeb 203 zirgi ir piegādāti gaļas pārstrādes uzņēmumam Forevers, iepriekš informēja PVD.

Pārbaudes abos uzņēmumos joprojām turpinās, taču jau šobrīd iegūtā informācija liecina par to, ka gandrīz visos gadījumos SIA AIBI no 203 zirgiem iegūto gaļu pārstrādes uzņēmumam Forevers piegādājusi kā liellopu gaļu. To apliecina pavadzīmes, kurās redzami zirgu identifikācijas numuri ar skaidru norādi, ka piegādājamā prece ir liellopu gaļa.

SIA Forevers ražoto produktu marķējumā zirgu gaļa kā sastāvdaļa nav minēta. PVD trešdien, 27.februārī, ir saņēmis informāciju, ka Vācijas laboratorijā pārbaudītajos SIA Forevers produkcijas paraugos ir konstatēta zirgu gaļa. Jau tuvākajā laikā tiek gaidīti testēšanas pārskati.

Šim pašam pārstrādes uzņēmumam zirgu gaļu kā liellopu gaļu ir piegādājis arī SIA Heinors – starpnieks, kurš kādā citā kautuvē kautu zirgu gaļu ar jaunu pavadzīmi, kurā tā uzdota par liellopu gaļu, piegādājis SIA Forevers.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs – SIA Viļumene, z/s Kalnpierbes un SIA Musino, kurās nav nodrošināta zirgu gaļas izsekojamība.

Visos gadījumos par konstatētajiem pārkāpumiem PVD ir uzsācis administratīvā pārkāpuma lietas. Apkopotā informācija tālāk tiks nosūtīta arī tiesībsargājošajām iestādēm un Valsts ieņēmumu dienestam.

Kopumā Latvijā ir 82 kautuves. Pagājušajā gadā tajās nokauti 90 096 liellopi, 406 423 cūkas un 416 zirgi. 15 kautuvēs ir atļauts kaut zirgus. Zirgi kauti deviņās no tām.

Kā zināms, Eiropas Komisija ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu nevis zirgu gaļu.

102.000.102.3905


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->