Foto: Dienvidamerikas pērtiķiem jauna vasaras mītne Rīgas zoodārzā

Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklāta jauna vasaras mītne Dienvidamerikas pērtiķiem, kuras  sedzošais siets pasargās tās iemītniekus no vārnu un kaiju uzbrukumiem, savukārt stikla barjersienas neļaus no apmeklētājiem saņemt dažādus bīstamus «kārumus».

Pērtiķi īpaši smagā formā slimo arī ar cilvēku vīrusu slimībām, tādēļ jaunie apstākļi ļauj izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem. Savukārt atrašanās svaigā gaisā un «saules peldes» stiprina dzīvnieku organismu un tas palielina iespēju iegūt veselīgus pēcnācējus, skaidro zoodārzā.

Lai pērtiķēniem vēsākās dienās nesaltu, tiem uzbūvēta apsildāma slēptuve – dobums.

Jaunajā vasaras mītnē pie terārija ēkas dzīvos Geldi kalimiko un Ziemeļbrazīlijas kalitriksi. Abas mazo pērtiķu sugas sastopamas Dienvidamerikas tropiskajos apgabalos.

Rīgas Zoodārza jaunajā ekspozīcijā būs apskatāms geldi kalimiko pāris no Francijas – 11 gadus vecais tēviņš Bernards un deviņus gadus vecā mātīte Aso. Šie melnie pērtiķīši ir iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā saudzējama suga. Arī Rīgas Zooloģiskais dārzs piedalās šīs apdraudētās sugas saglabāšanas un vairošanas nebrīvē Eiropas programmā. Līdz šim Geldi kalimiko zoodārzā ir vairākas reizes nesekmīgi vairojušies, tādēļ zoodārzs cer, ka jaunajā vasaras mītnē tie spēs uzņemt pietiekami daudz saules enerģijas, lai beidzot radītu kuplu pērtiķu ģimeni.

Ziemeļbrazīlijas kalitriksi ir labi iedzīvojušies Rīgas zoodārzā un tiem jau vairākas reizes ir bijuši pēcnācēji, tādēļ uz vasarnīcu pārcelsies itin kupla pērtiķu saime – astoņus gadus vecais tēviņš no Luksemburgas, piecus gadus vecā mātīte Nelli no Tallinas zoodārza un abu pērtiķu deviņas atvases, kas pēdējos četros gados dzimušas tepat Rīgā.

Ref: 102.000.102.9917

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas