Foto: Doma laukumā Rīgā atceras barikāžu laiku

Doma laukumā piemin barikāžu laiku, kas norisinājies pirms 29 gadiem – 1991.gadā.

Militārās akcijas sākās Lietuvā 1991.gada 12.–13.janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Pārdomāt savus plānus Padomju Savienībai spieda plašā tautas manifestācija Rīgā, Daugavas krastmalā, 13.janvārī, kurā piedalījās vairāk nekā pusmiljons (apmēram 700 000) iedzīvotāju, protestējot pret vardarbību Viļņā un izsakot vienprātīgu atbalstu Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai.

Tiklīdz bija saņemtas ziņas par notikumiem Lietuvā, Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs un Latvijas Republikas Augstākās padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Dainis Īvāns devās uz radio, un 13.janvārī pulksten 4.45 no rīta uzrunāja Latvijas tautu, aicinot celt barikādes, lai aizstāvētu stratēģiski svarīgākos objektus. Rīgā tika ievests liels daudzums lauksaimniecības tehnikas, ar ko arī tika nosargāti stratēģiski svarīgākie objekti, piemēram, Televīzijas centrs un Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas