FOTO: airBaltic ar īpašu lidmašīnu nogādā olimpiešus Sočos

Baltijas valstu Olimpisko spēļu delegācijas ceturtdien, 6.februārī, devās ceļā uz Sočiem ar speciāli šim nolūkam nokrāsotu Boeing 737 lidmašīnu, kuras olimpisko dizainu airBaltic prezentēja pērnā gada oktobrī.

Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers teic, ka «Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs Latvijai būs stiprākā komanda, kāda ir bijusi ziemas Olimpiādēs. Ir gandarījums, ka delegācijas sastāvā ir Pasaules un Eiropas čempioni un medaļnieki, pasaules kausa ieguvēji un starptautisku sacensību uzvarētāji.»

«Atzīmējot Olimpiskās spēles, pirmo reizi mūsu lidmašīnai esam izveidojuši īpašu dizainu. Turklāt, pirmo reizi 58 Latvijas delegācijas sportistiem airBaltic lidojumos pievienosies arī kaimiņvalsts kolēģi, tādēļ to varētu nodēvēt par īstu Baltijas valstu komandu. No sirds ceram, ka no Olimpiskajām spēlēm mūsu lidmašīna atgriezīsies nedaudz smagāka iegūto medaļu dēļ,» pavadot olimpiešus, norādījis airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss).

Kā ziņots iepriekš, atzīmējot Olimpiskās spēles, airBaltic savai lidmašīnai izveidojusi īpašu dizainu. Veidojot to 40 kvadrātmetru lielā platībā, lidmašīnas kreisajā pusē uzklātas četru toņu krāsas, kurām pēc tam pārklāta uzlīme. Dizainā ir dažādu nokrāsu zaļie toņi un zilā krāsa, kas simbolizē kalnu ainavu. Jaunā dizaina radīšanā izmantota poliuretāna krāsa, kas tiek lietota aviācijā. Krāsai ir arī ļoti augsta izturības pakāpe, lai tā būtu piemērota lielajam ātrumam, kādu sasniedz lidmašīnas. Tai jābūt arī elastīgai, jo lidmašīna, sasniedzot lielu augstumu, mazliet izplešas. Lidmašīnas dizaina speciālā uzlīme izgatavota no vinila plēves, kas ir pietiekami izturīga, lai kalpotu vairāk nekā septiņus gadus.

102.000.102.6544

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas