Foto: Latvijas atzīšanai de iure – 100 gadu!

Otrdien, 26.janvārī, aprit 100 gadu kopš Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure.

Valsts prezidenta kanceleja vēsturisko notikumu godina ar vairākām aktivitātēm – svinīgu karogu pacelšanu pie Rīgas pils, Valsts prezidenta un ārlietu ministra uzrunām, tiešsaistes apsveikumiem no Francijas, Itālijas, Beļģijas, Lielbritānijas un Japānas līderiem. Savukārt teju visās Latvijas baznīcās plkst. 18.00 – brīdī, kad pirms 100 gadiem šajā laikā diplomāti uzzināja par starptautisko Latvijas atzīšanu, – skanēs zvanu skaņas, norāda kancelejā.

«Esam un vienmēr būsim pateicīgi Islandei par drosmi pirmajai atzīt Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu. Drosme ir tas, kas mums vienam no otra jāmācās,» Islandes vēstniekam Eidunnam Atlasonam (Auđunn Atlason) sacījusi Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla.

«Pirms 100 gadiem pēc neatlaidīgiem Latvijas diplomātu pūliņiem divu gadu garumā I Pasaules kara uzvarētāji jeb Antantes valstis – Lielbritānija, Beļģija, Francija, Itālija un Japāna – pieņēma lēmumu par Latvijas starptautisku atzīšanu,» norāda Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

«Šajā dienā Latvija tika atzīta par starptautisko tiesību subjektu un kļuva par pilntiesīgu un līdzvērtīgu pasaules valstu saimes dalībnieci.»

Teikmanis uzsver, ka «tas bija nozīmīgs brīdis mūsu tautas vēsturē – noslēdzās Latvijas valsts dzimšana un piepildījās mērķis, par ko sapņoja mūsu valsts dibinātāji».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas