FOTO | No Rīgas ielām izved tonnām sniega

Nedēļas nogalē ritējis darbs pie visu kategoriju Rīgas ielu tīrīšanas. Tā kā naktī gaisa temperatūra sasniegusi –17 grādus pēc Celsija, ielu kaisīšanai tiek izmantos smilts un sāls maisījums, kas salā darbojas efektīvāk nekā sāls šķīdums.

Kā vēsta Rīgas dome, noritējusi arī 3.kategorijas jeb apkaimju mazo ielu tīrīšana, kuru atsevišķās ielās apgrūtinājis iedzīvotāju vieglo automašīnu novietojums. Pirmdien, 6.decembrī, plānots doties uz šīm ielām atkārtoti ar mazāku sniega tīrīšanas tehniku, taču ielās, kurās joprojām nebūs iespējams piekļūt, drīzumā tiks izvietotas ceļa zīmes par transportlīdzekļu stāvēšanas aizliegumu un to evakuēšanu.

Lielākais sniega apjoms nedēļas nogalē izvests no Vecrīgas un Brīvības laukuma, kā arī pieturvietām. Pirmdien turpinās sniega izvešana no velojoslām. Uzmanība tiek pievērsta arī gājēju pāreju tīrīšanai, kuru sakopšana daudzviet ir roku darbs.

Rīgas satiksme nedēļas nogalē veikusi autostāvvietu attīrīšanu no sniega, darbs noritējis gan dienā, gan naktī.

Līdz 6.decembrim no autostāvvietām kopumā izvests vairāk nekā 1 800 m3 sniega, kas ir aptuveni 121 smagās automašīnas piekabes ar sniegu.

Kopumā uzņēmums apsaimnieko vairāk nekā 6000 stāvvietas. Pirmās no sniega tiek attīrītas pilsētas centra un Vecrīgas stāvvietas, secīgi sasniedzot pārējo Rīgas daļu. Darbs tiek veikts gan dienā, gan naktī. Rīgas satiksme autostāvvietu uzturēšanas darbus veic aptuveni 24 smagās tehnikas transporta līdzekļi.

Apsaimniekotāji un iedzīvotāji var izvest sniegu no attīrītajām teritorijām uz trīs vietām pilsētā – uz Lidlauka ielu (12 150 kv.m.) un uz divām vietām Rītausmas ielā 35.

Pirms sniega izvešanas jānosūta informācija uz e-pastu ptl@riga.lv, norādot auto reģistrācijas numuru; vārdu, uzvārdu vai komersanta nosaukumu, kurš veic izvešanu; izvedamā sniega apjomu.

Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu veic pilnsabiedrība Rīgas ielu uzturētāji ziemā, kurā apvienojušies vairāki uzņēmumi – AS Ceļu pārvalde, SIA Roadeks, SIA Rīgas Tilti un SIA Pilsētas eko serviss.

Par sniega tīrīšanu Rīgā

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 km. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Ielu kategorijas var noskaidrot: bit.ly/ielukategorijas

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Lasiet arī: Šonedēļ var gaidīt pat –25 grādu salu

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā.

No sniega tiek attīrītas arī gandrīz 1 600 pieturvietas.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5 500 tonnas sāls un 3 000 tonnas sāls un smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas