FOTO: Rīgā atvērta Ziedoņa bibliotēka

Oktobra nogalē durvis vērusi Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka, informē muzeja pārstāvji.

Turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā Atklājumu skapī apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Ziedoņa darbiem.

Ziedoņa muzeja komplekss dzejnieka vasarnīcā Murjāņos ir piemērots apmeklētājiem tikai gada siltajos mēnešos un savu sezonu īsteno no jūnija līdz septembra beigām, tāpēc radās nepieciešamība alternatīvai vietai, kurā īstenot muzeja funkcijas visa gada garumā, skaidro idejas autori.

Respektējot Ziedoņa vēlmi savu muzeju veidot kā mūzu māju un vietu radošām sarunām, vietu, kurā runāt par Ziedonim būtiskām vērtībām sevis un pasaules izzināšanu, latviskumu un radošumu, Ziedoņa muzejs dzejnieka daiļrades izpētes funkciju un radošu notikumu veidošanu Rīgā uztic Ziedoņa bibliotēkai.

Lasītavas mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par Latvijas kultūras kanona vērtībām, valodu un literatūru. Ziedoņa bibliotēkas lasītava atrodas Sporta2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā. Bibliotēkas lasītava apmeklētājiem atvērta katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00.

Ziedoņa bibliotēkā līdz ar 2020.gadu sadarbībā ar fonda Viegli iniciatīvu Ziedoņa klase sāks darboties arī muzejpedagoģijas programma, kas domāta vidusskolēniem un tā popularizēs kultūras kanona vērtības, Ziedoņa daiļradi un veicinās kultūras izpratni, informē muzeja pārstāvji.

Jau 2018. gada noslēgumā Ziedoņa bibliotēka uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem un arī turpmāk pop-up bibliotēka dosies izbraukumos kopā ar citiem fonda Viegli un Ziedoņa muzeja projektiem. Patlaban aktīvi noris 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsāktā iniciatīva Ceļā ar grāmatu, kas popularizē lasīšanu ceļā, atrodoties vilcienā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas