Foto: Simtiem koristu vienojas Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku gājienā

Rīgas centrā piektdien, 26.jūnijā, norisinājies Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku dalībnieku gājiens, koriem gājienā dodoties no Pils laukuma valstu alfabēta secībā.

Gājiena ievadā kā pirmais tika nests Latvijas karogs, aiz tā sekoja Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku karogs, kā arī visu dalībvalstu un Latvijas Prezidentūras ES Padomē karogi. Aiz karogiem sekoja Latvijas un citu valstu oficiālie pārstāvji: ministri, vēstnieki, organizatori, virsdiriģenti, informē organizatori.

Maršruta garumā no Pils laukuma uz Brīvības pieminekli tika izvietoti «vārti», stendi, uz kuru šķautnēm attēlots dalībvalsts karogs un sveiciens attiecīgajā valodā. Uz šķautnes, kura vērstas pret skatītājiem, bija izvietotas «birkas» – atslēgas vārdi par Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem un norisēm svētku ietvaros.

Pie visu dalībvalstu vārtiem bija izvietota tribīne, no kuras korus sveica moderators, latviešu, angļu un konkrētās valodās, kā arī tika atskaņots katrai dalībvalstij raksturīgs muzikālais pavadījums.

Gājiens noslēdzās Brīvības pieminekļa laukumā, kur kopkoris vienojas dziesmā Saule, Pērkons, Daugava virsdiriģenta Romāna Vanaga vadībā. Pie klavierēm – autors, Mārtiņš Brauns.

Kā zināms, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki norisinās no 25. līdz 28.jūnijam Rīgā un Latvijas novados. 2015.gadā Svētku tradīcijai aprit 20 gadi – šo gadu laikā svētki sarīkoti visās svētku tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Jubilejas gadā tos kārtējo reizi rīko Latvija.

Svētkos piedalās ap 8 000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes.

Svētku Noslēguma koncerts 28.jūnijā, plkst.17:00 Mežaparka Lielajā estrādē vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā.

Ref: 102.000.102.10164

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas