FOTO. Valsts policijas priekšnieks: Pie Uzvaras pieminekļa bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku

Noliktu ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9.maijā bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku, 10.maija intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Viņam personīgi būtu paticies, ja cilvēki būtu vairāk ieklausījušies aicinājumos Otrā pasaules karā kritušos pieminēt epidemioloģiski drošākos pasākumos, nenākot uz masveida pulcēšanās vietu. «Tomēr cilvēku bija daudz, lai gan būtiski pārkāpumi netika fiksēti,» sacīja Ruks.

Cilvēku mēģinājumi pulcēties bija arī Daugavpilī, bet policija esot veiksmīgi šos centienus pārtraukusi. Arī citviet Latvijā bija ziedu nolikšana, Jelgavā – pikets, kur tika konstatēta PSRS simbolikas izmantošanu. Bet izteiktu saasinājumu nebija, ko Ruks uzskata par svarīgāko.

Ruka vērtējumā policijas darbs ir paveikts labi. «Mums bija jāpieliek visas pūles, lai cilvēku pūļus izkliedētu Uzvaras parka teritorijā un tā apkārtnē, ko arī sekmīgi izdarījām. Tas palīdzēja izvairīties no epidemioloģiski vēl nedrošākas situācijas,» piebilda policijas priekšnieks.

Jau ziņots, ka policija bija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā. Iedzīvotāji, kas kā katru gadu pie pieminekļa pulcējas Krievijā svinamajā «Uzvaras dienā», tika aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa.

Ziedus līdz piemineklim aiznes Rīgas parkus apsaimniekojošā uzņēmuma Rīgas mežu piesaistīti līgumstrādnieki.

Piemineklis tika iežogots ar dzeltenajām policijas barjerām, kas bija izvietotas gar Bāriņu ielu un Uzvaras bulvāri, kā arī virzienā no slēpju nomas mājas pāri parkam līdz Bāriņu ielai.

Tomēr par pārkāpumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā, Rīgā, kā arī Daugavpilī ir uzsākti vairāki administratīvie procesi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas