FOTO: Vecrīgā degusi Okupācijas muzeja ēka

Vecrīgā piektdien, 15.aprīlī, aizdedzies Latvijas Okupācijas muzeja jumts, novērojuši aculiecinieki.

Kā liecina publiskotie ieraksti un attēli mikroblogošanas vietnē Twitter, virs muzeja ēkas paceļas melni dūmi. Notikuma vietā ieradušies arī ugunsdzēsēji.

«Plkst. 11:30 saņemts izsaukums, ka izcēlies ugunsgrēks Latvijas Okupācijas muzeja ēkā. Uzturieties tālāk, lai netraucētu ugunsdzēsēju darbu!» izplatītajā paziņojumā vietnē Twitter informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Visi eksponāti ir drošībā, tā kā jau iepriekš vairums to ir pārvesti ēkas rekonstrukcijas dēļ, ziņo Latvijas Radio.

Liesmas uz Okupācijas muzeja ēkas jumta ir apdzēstas, taču konstrukciju jaukšanas darbi un laistīšana ar ūdeni turpinās, novēroja aģentūra LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Gribuste informēja, ka oficiāli ugunsgrēks vēl nav lokalizēts.

Notikuma vietā strādā ugunsdzēsēji ar sešiem autopacēlājiem, vienām autokāpnēm un vienu autopacēlāju.

Kā novēroja LETA, patlaban ugunsdzēsēji ir pievērsušies Okupācijas muzeja ēkas augšējā stūra apšuvuma uzlaušanai līdz pat siltinājuma materiāliem. Degšanas perēklis izveidojies ēkas stūrī, kuram vistuvāk Grēcinieku iela un 11.novembra krastmala.

Ugunsgrēkam tika noteikts paaugstinātas bīstamības statuss. Sākotnēji atklāta liesma nebija redzama, taču dzēšanas laikā brīžiem tā parādījās.

Notikuma vietā ieradās arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, tomēr pagaidām nav informācijas, ka ugunsnelaimē būtu cietuši cilvēki.

Ugunsgrēka dēļ patlaban ir norobežots Strēlnieku laukums, kā arī slēgta blakus esošā Grēcinieku iela.

Kā noskaidrots Valsts prezidenta kancelejā, ugunsgrēka dēļ evakuēti cilvēki arī no blakus esošā Melngalvju nama. Tomēr, kā novēroja LETA, Melngalvju namam nav aizdegšanās draudu.

Ugunsdzēsēju darbu notikuma vietā ar interesi vērojuši desmitiem garāmgājēju.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18.nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat nozīmētas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, informē Valsts policija.

Ref: 102.000.102.12434

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas