Francijā aiztur «Atstarojošo vestu» demonstrāciju līderi

Franču aktīvists Eriks Druē

Francijas policija ir aizturējusi vadošu aktīvistu no masveidīgās «Atstarojošo vestu» demonstrāciju kustības saistībā ar demonstrācijas rīkošanu Parīzē bez saskaņošanas ar pašvaldību.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Eriks Druē (Eric Drouet), kurš decembrī jau apsūdzēts par nelikumīgu ieroča nēsāšanu, aizturēts trešdien, 2.janvārī, Parīzē, kad devies uz kārtējo demonstrāciju pilsētas centrā.

Protesta kustība, kuras dalībnieki valkā dzeltenas, atstarojošas vestes, novembrī aizsākās Francijas lauku apvidos saistībā ar degvielas nodokļu paaugstināšanu Tā samilza par masveida demonstrāciju vilni, kur iedzīvotāji iestājās pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) ekonomisko politiku kopumā.

Pēc ilgām protestu un demonstrāciju nedēļām, kur neizpalika arī huligānisms un vardarbīgas sadursmes starp aktīvistu agresīvo daļu un policistiem, Makrons atteicās no nepopulārās degvielas nodokļu celšanas. Francijas prezidents arī apsolīja papildu ienākumus minimālo algu saņēmējiem un samazināt nodokļus pensionāriem.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas