Francijā atzīst 14 personu līdzdalību 2015.gada Parīzes teroraktos

Tiesa Francijā atzinusi 14 apsūdzētos par līdzdalībniekiem 2015.gada teroraktos satīras laikraksta Charlie Hebdo redakcijā un lielveikalā Parīzē, kuros tika nogalināti 17 cilvēki, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Tiesa šādi lēmusi trešdien, 16.decembrī. Trīs no 14 apsūdzētajiem notiesāti prombūtnē, ko kopš 2015.gada 7.janvāra teroraktiem aizbēguši uz Sīriju.

Pārējie 11 vīrieši bijuši no viena draugu vai cietuma paziņu loka. Tiesā tie oponējuši, ka snieguši palīdzību, nezinot, ka plānoti noziegumi, vai līdzdarbojušies, domājot, ka tiek gatavota bruņota laupīšana.

2015.gada 7.janvārī Amedis Kolibalī (Amedy Coulibaly) Parīzē īstenoja uzbrukumu ebreju pārtikas lielveikalam, kurā nogalināja piecus cilvēkus. Tajā pašā dienā uzbrukumu Charlie Hebdo redakcijai veica brāļi Šerifs (Chérif) un Saīds Koači (Saïd Kouachi). Teroraktā un tai sekojošās pakaļdzīšanās laikā tie nogalināja 12 cilvēkus. Visi trīs uzbrucēji pēcāk nošauti policijas reidu laikā, bet atbildību par teroraktiem ir uzņēmies grupējums Islāma valsts, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas