Francijā Covid-19 sertifikātu prasīs arī lielveikalos

Francijā ieviestā obligātā Covid-19 sertifikātu sistēma, kas pieaugošas saslimstības apstākļos attiecināta uz kinoteātriem, teātriem, sporta nodarbību telpām un veselības aprūpes iestādēm, nu paplašināta arī attiecībā uz lielveikaliem Parīzē un reģionos ar sevišķi lielu saslimstību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jūlija vidū Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) paziņoja, ka, lai iekļūtu slimnīcās un minētajās kultūras un izklaides vietās, valsts iedzīvotājiem būs jāuzrāda pass sanitaire jeb Covid-19 sertifikāts. Tas apliecina personas vakcināciju pret bīstamo slimību, nesenas pārslimošanas faktu vai negatīvus Covid-19 analīžu rezultātus.

Lasiet arī: Afganistānā krīt galvaspilsēta Kabula, Taliban pasludina kara beigas

No pirmdienas, 16.augusta, galvaspilsētā Parīzē un valsts departamentos, kur inficēšanās rādītājs pārsniedz 200 uz 100 000 iedzīvotāju, ieviesta jauna prasība – uzrādīt dokumentu, lai iekļūtu lielveikalu telpās.

Tik augsta saslimstība šobrīd ir, piemēram, Bušdironas departamentā, Francijas dienvidaustrumos, pie Vidusjūras, kur atrodas populāri vasaras kūrorti un Marseļas un Arlas lielpilsētas.

Kaut arī Makrona vadītās valdības ieviestā kārtība kopš 12.jūlija pamudinājusi iedzīvotājus vakcinēties, vakcīnas saņēmēju skaitam augot par nepilniem desmit miljoniem, Francijā notiek arī apjomīgas protesta akcijas pret Covid-19 sertifikāta prasību. Protestētāji pauž uzskatu, ka pass sanitaire prasīšana pārkāpj cilvēka un pilsoņa tiesības. Francijas Konstitucionālā padome savukārt atzinusi, ka prasīt uzrādīt Covid-19 sertifikātu valstī ir likumīgi, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas