Francija ekstrēmistu meklēšanai internetā grasās lietot algoritmus

Francijas valdība iecerējusi valstī pastiprināt pretterorisma regulējumu, tostarp atļaut izmantot algoritmus, lai tiešsaistē konstatētu ekstēmistiska rakstura informācijas meklēšanu un atrastu potenciālos teroristus, vēl pirms notiek terorakti, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Pēdējos deviņus uzbrukumus Francijas teritorijā pastrādāja personas, kuras nebija zināmas izlūkdienestiem, kuras nebija uzraugāmo personu sarakstā un par kurām nebija aizdomas par to radikalizēšanos,» intervijā radio France Inter norādījis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns (Gérald Darmanin).

Ministrs vērtējis, ka valstī šī esot pieaugoša problēma, jo uzbrucēji nereti ir gados jaunas, izlūkdienestiem nezināmas personas, kurām nav sakaru ar plašāk zināmām islāmistu ekstrēmistu grupām, turklāt tās pieslienoties radikāliem uzskatiem ļoti ātri – vairāku nedēļu vai dienu laikā.

Lasiet arī: Medikamenta Mediator ražotāju Francijā soda par maldināšanu, dzīvības apdraudēšanu

Raksturojums atbilstot arī kādam Tunisijas pilsonim, kurš tiek turēts aizdomās par policijas darbinieces slepkavību aizvadītajā piektdienā, 23.aprīlī, Rambuijē pilsētiņā, netālu no Parīze.

Francijas iekšlietu ministrs skaidrojis, ka algoritmu ieviešana ļautu tiesībsargājošām iestādēm konstatēt gadījumus, kad iedzīvotājs tiešsaistē, piemēram, vairākkārt meklē informāciju pa tādu tematu kā galvas nogriešana. Pret šādu kārtību, kas paredzētu ieviest arī algoritmu darbības un to sniegtās informācijas neatkarīgu uzraudzību, iebilst vairāki Francijas cilvēktiesību advokāti. Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Marcon), savukārt gatavojas 2022.gada prezidenta vēlēšanām un pastiprinās politiskais spiediens pret viņu uzņemties atbildību par tiesībsargājošo iestāžu nespēju novērst virkni nesenu teroraktu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas