Francijā elpceļu maskas būs jānēsā skolēniem un sabiedriskā transporta pasažieriem

Francijas premjerministrs Eduārs Filips

Francijas valdība ir paziņojusi par plāniem atcelt karantīnu 11.maijā. Francūžiem arī pēc šī datuma būs jāievēro piesardzības pasākumi. Obligāta būs elpceļu masku nēsāšana sabiedriskajā transportā un skolās, tā valdības paziņojumu citē britu raidorganizācija BBC.

Francijas premjerministrs Eduārs Filips (Edouard Philippe) otrdien, 28.aprīlī, paziņojis: «Ir nopietna iespēja, ka var būt otrais [COVID-19 epidēmijas] vilnis, kas izdarītu sitienu par novājinātu slimnīcu sistēmu, un kas liktu atkārtoti ieviest pašizolāciju mājās, kā arī darītu veltīgus centienus un upurus, kas ir nesti šajās astoņās nedēļās.»

Valdība plāno atcelt valsts mēroga karantīnu 11.maijā, tomēr tas netiks darīts, ja jauno infekciju gadījumu skaits nebūs mazāks par 3 000 dienā.

Francijā kopš aprīļa vidus vidējais infekcijas izplatības temps bijis ap 2 162 jauniem inficētajiem dienā. Valstī no jaunā koronavīrusa komplikācijām līdz otrdienai miruši 23 293 cilvēki, bet inficējušies ir 128 tūkstoši francūžu.

Ja karantīna tiks atcelta, valdība plāno organizēt vismaz 700 000 valsts apmaksātas koronavīrusa analīzes nedēļā. Skolas plānots atvērt pakāpeniski, sākot ar bērnudārziem un sākumskolām. 11 līdz 15 gadus veciem skolēniem, kad atsāksies to mācības, būs jānēsā elpceļu maskas, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas