Francijā, gatavojoties grautiņiem, izvietos 89 000 drošībnieku

Francijas valdība ir norīkojusi 89 000 drošības struktūru darbinieku rūpēties par sabiedrisko kārtību sestdienas, 8.decembra, protesta akcijās, kas draud pāraugt grautiņos līdzīgi, kā tas Francijas lielākajās pilsētās noticis iepriekšējās nedēļas nogalēs.

Kā ziņu aģentūra Reuters citē to, ko Francijas premjerministrs Eduārs Filips (Edouard Philippe) ceturtdien, 6.decembrī, norādījis telekanālam TF1: «Mēs saskaramies ar cilvēkiem, kuri ierodas ne tikai, lai protestētu, bet arī lai demolētu, un mēs vēlamies, lai mums būtu līdzekļi, kā neļaut viņiem brīvi izpausties».

Galvaspilsētā Parīzē plānots izvietot 8 000 drošības struktūru darbinieku, kā arī uz protesta akcijas laiku slēgt Luvras muzeju, Eifeļa torni un citas sabiedriskas vietas, lai tās pasargātu no vandāļiem.

Sabiedrības, īpaši transportlīdzekļu īpašnieku dusmas, novembra vidū izsauca degvielas nodokļu celšana un valdības plāni turpināt tos strauji paaugstināt, lai valstī panāktu fosilās degvielas patēriņa kritumu, tā samazinot postošā oglekļa dioksīda izplūdes.

Šonedēļ Francijas valdība paziņojusi, ka tā uz pusgadu atliks degvielas nodokļu celšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas