Francija ievieš ierobežojumus un salīdzina pandēmiju ar nebeidzamu filmu

Francijas premjerministrs Žans Kastē (Jean Castex) paziņojis, ka pandēmija «šķiet, kā filma, kas nebeidzas». Straujš jauno inficēšanās gadījumu skaita kāpums licis Parīzei ieviest pulcēšanās un nodarbinātības ierobežojumus, starp kuriem ir arī aizliegums ēst un dzert tālsatiksmes sabiedriskajā transportā, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Aizvadītajā sestdienā, 25.decembrī, Francijā reģistrēti vairāk nekā 100 000 jaunu kovid inficēšanās gadījumu, kas ES valstī ir 67 miljoniem iedzīvotāju ir jauns antirekords. Žana Kastē pirmdienas, 27.decembra, paziņojumā izskanējusi nožēla par jaunu epidemioloģiskās drošības pasākumu ieviešanu, tomēr koronavīrusa omikrona varianta izplatība blīvi apdzīvotajā valstī prasījusi centrālās izpildvaras rīcību.

Francijas valdība nav izsludinājusi komandantstundu gadumijai. No 3.janvāra francūžiem, kuru nodarbošanās to ļauj, būs obligāti jāstrādā attālināti. Iekštelpās nedrīkstēs pulcēties vairāk par 2 000 cilvēkiem, bet ārtelpu pasākumos – vairāk par 5 000.

Lasiet arī: Pirms Ziemassvētkiem policija banānu kastēs uziet 168 kg, iespējams, kokaīna

Naktsklubi paliks slēgti līdz nekonkretizētam brīdim, kad tos atkal drīkstēs atvērt, savukārt kafejnīcās un bāros būs ļauts apkalpot klientus tikai pie galdiņiem. Nedzirdēta šķiet epidemioloģiskā norma tālsatiksmes sabiedriskajam transportam – tur braucošajiem būs aizliegts ēst un dzert.

Valdība lēmusi arī saīsināt gaidīšanas laiku no pilnas kovid vakcinācijas līdz balstvakcinācijai no četriem mēnešiem līdz trim mēnešiem. Ja Francijas parlaments atbalstīs likumprojektu par īpaša vakcinācijas sertifikāta ieviešanu, tad no 15.janvāra valstī stāsies spēkā prasība uzrādīt vakcinācijas, nevis negatīvu analīžu rezultātu sertifikātu, lai iekļūtu sabiedriskās vietās. Ierobežojumi neskars skolu darbību. Tās Francijā plānots atvērt, kā iepriekš paredzēts – 3.janvārī, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas