Francijā ieviesīs kafejnīcu, transporta ierobežojumus nevakcinētajiem

Francijas parlaments devis savu piekrišanu jaunākajiem valdības izstrādātiem kovida epidemioloģiskiem ierobežojumiem. Neņemot vērā apjomīgās protesta akcijās paustas iedzīvotāju prasības, Francijā, līdzīgi kā citviet ES, pie ieejas sabiedriskās iekštelpās iedzīvotājiem būs jāuzrāda kovida vakcinācijas sertifikāts, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Svētdien, 16.janvārī, Francijas parlamenta apakšpalāta ar 215 balsīm «par» un 58 balsīm «pret» atbalstījusi jauno tiesību normu stāšanos spēkā jau tuvākajā laikā. Jaunais regulējums paredz, ka francūžiem būs jāuzrāda kovida sertifikāts par pilnu kovida vakcināciju, lai iekļūtu sabiedriskās telpās, piemēram, restorānos, kafejnīcās, kinoteātros un arī transportā – tālsatiksmes vilcienos.

Šobrīd minētajās telpās un tālsatiksmes transportā var iekļūt arī nevakcinēti cilvēki, uzrādot dokumentu, kas apliecina nesen veiktu kovida analīžu negatīvu rezultātu. Francijā pilnībā vakcinēti ir nepilni 78% iedzīvotāju, sestdien, 15.janvārī, paziņojusi Francijas Veselības ministrija.

Protestētāji un kovida piektais vilnis

Sestdien, 15.janvārī, vairāki tūkstoši protestētāju pulcējušies Parīzē un dažās citās valsts pilsētās, lai iestātos pret tiesību normām, ar ko iedzīvotājiem pēc būtības tiek prasīts vakcinēties pret kovidu. Protesta akciju dalībnieku skaits bijis ir krasi mazāks nekā nedēļu iepriekš, kad daļu iedzīvotāju bija sadusmojuši Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) izziņotie plāni ierobežot nevakcinēto iedzīvotāju sabiedrisko dzīvi. Francija patlaban cīnās ar tās piekto kovida izplatības vilni, dienas jauno inficēšanās gadījumu skaitam regulāri pārsniedzot 300 000. Intensīvās terapijas pacientu skaits tomēr ir daudz mazāks nekā pirmajā vilnī 2020.gadā, vēsta The Guardian un Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas