Francijā katoļu garīdznieki izmantojuši ap 216 000 bērnu, secina izmeklēšanā

Francijas katoļu baznīcā kopš 1950.gada garīdznieki izmantojuši ap 216 000 bērnu, tā secinājusi komisija, kas valstī padziļināti izmeklējusi seksuālas izmantošanas gadījumus pēdējo 70 gadu laikā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Izmeklēšanas pētījumu 2018.gadā pasūtījusi Francijas Katoļu baznīca. Vairāk nekā 2 000 lapu garajā komisijas atzinumā teikts, ka lielais vairums upuru bijuši zēni vecumā pirms pusaudžu gadiem, kuri nākuši no dažādu sociālo slāņu ģimenēm. Pētījums veidots vairāk nekā divus gadus, padziļināti pētot tiesu, policijas un baznīcas dokumentus, kā arī intervējot upurus un nodarījumu aculieciniekus.

Lasiet arī: Katoļu arhibīskaps Stankevičs aizliedzis sprediķos apšaubīt vakcināciju pret Covid-19

Komisijas vadītājs Žans-Marks Sauvē (Jean-Marc Sauvé), kurš ir augsta līmeņa valsts ierēdnis, iepazīstinot ar komisijas secinājumiem, sacījis, ka līdz 2000.gadu sākumam katoļu baznīca «pret upuriem izturējusies ar dziļu un pat nežēlīgu vienaldzību».

Izmeklēšanas komisija atradusi pierādījumus par vismaz 2 900 franču katoļu garīdznieku nodarījumiem. Katoļticīgajā Francijā ir ap 115 000 priesteru un citu garīdznieku. Lai arī iespējamie dzimumnoziegumi ir smagi, tiek uzskatīts, ka vairumam no tiem jau iestājies noilgums, kas atbilstoši Francijas likumiem liedz uzsākt kriminālvajāšanu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas