Video: Francijā lietavas izraisa postošus plūdus, zemes nogruvumus

Stipru lietavu izraisīti plūdi Francijas dienvidaustrumos prasījuši ne mazāk kā deviņu cilvēku dzīvības un radījuši apjomīgus zemes nogruvumus, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Piejūras Alpu departamentā, Francijas dienvidaustrumos aizvadītajā nedēļas nogalē desmit stundu laikā nolijuši 500 milimetri nokrišņu. Lietus pārmitrinājis zemi un kalnainajā apvidū izraisījis zemes plašus zemes nogruvumus.

Uz Piejūras Alpu departamentu postījumu novēršanai nosūtīti turpat 1 000 ugunsdzēsēji, lai meklētu bez vēsts pazudušu 21 cilvēku un novērstu postījumu sekas.

Zemes nogruvumos no vietas aizstumtas veselas ēkas un infrastruktūras objekti. Pilsētās ielas pieplūdušas dubļiem, dubļu nestiem kokiem, sabojājot automašīnas, nodarot bojājumus ēku fasādēm. Postījumi nodarīti arī apdzīvotām vietām Itālijas Alpos, vēsta The Guardian.

Francijas televīzijas reportāžā var redzēt postījumos cietušās apdzīvotās vietas pirms un pēc plūdiem. Teksts franču valodā.

Saistītie raksti

Novembris Igaunijā bijis siltākais pēdējos 60 gados

Rudens noslēdzošais mēnesis Igaunijā, mērot pēc mēneša vidējās gaisa temperatūras, bijis siltākais, kāds bijis kopš 1961.gada, secinājuši Igaunijas Meteoroloģiskā dienesta sinoptiķi, vēsta ERR.

Francija pamazām atcels stingras karantīnas ierobežojumus

Francijā, kur kopš novembra sākuma ir spēkā stingrs karantīnas režīms ar iedzīvotāju pārvietošanās kontroli, valdība lēmusi sākt atcelt ierobežojumus ar nosacījumu, ka dienas jauno inficēto skaits valstī nepārsniedz 5 000.

Francijas eksprezidentu Sarkozī tiesā par kukuļošanu

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī stājies tiesas priekšā, jo ir apsūdzēts kukuļošanā un par tirgošanos ar ietekmi.

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.

Pasaules diktātu latviešu valodā bez kļūdām šogad uzrakstījuši četri cilvēki

Izlabojot 2 457 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VI pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2020.gada 7.novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un pasaulē norisinājās...

Epidemiologu aprēķini: Vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju, varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos

Pēc epidemiologu aprēķiniem, vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos, lai gan ideālā variantā būtu, ja visi Latvijas iedzīvotāji izvēlētos vakcinēties pret COVID-19 vīrusu.

Rīgā oficiāli sākas A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments

Otrdien, 1.decembrī, oficiāli sācies A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments, kas turpināsies līdz nākamā gada 1.aprīlim, vēsta Rīgas domes Satiksmes departaments. Eksperimenta mērķis ir veikt satiksmes...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!