Francija lūdz ES dalībvalstis atbalstīt tās militārās operācijas pret Islāma valsti

Francija otrdien lūgusi pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis sniegt atbalstu tās militārajām operācijām ārvalstīs un palīdzēt tās cīņā ar teroristisko grupējumu Islāma valsts (ISIS) Sīrijā un Irākā.

«Francija nevar viena pati rīkoties šādu draudu apstākļos,» norādīja aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns (Jean-Yves Le Drian).

Viņš piesauca ES līguma 42-7.pantu, kurš paredz dalībvalstu solidaritāti ārēja uzbrukuma gadījumā.

«Francija vēlas lūgt Eiropas partnerus sniegt atbalstu uz bilaterāliem pamatiem cīņā pret ISIL Irākā un Sīrijā, kā arī lielāku dalībvalstu militāro līdzdalību karadarbības zonās, kur iesaistīta Francija,» aģentūrai pavēstīja kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Šī ir pirmā reize, kad kāda no ES dalībvalstīm pieprasījusi iedarbināt ES līguma 42-7.pantu, kurš tiek pielīdzināts slavenajam NATO līguma 5.pantam.

ES dalībvalstu aizsardzības ministri vienbalsīgi atbalstīja Francijas lūgumu pēc palīdzības militārās misijās pēc Parīzes teroraktiem.

ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni preses konferencē Briselē paziņoja, ka šodien ES visu dalībvalstu vārdā vienbalsīgi pauž pilnīgu atbalstu un gatavību sniegt Francijai tās pieprasīto palīdzību.

Ref:103.000.103.9050

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. ko jūs domājat,kat eiropā ieklīdušie bēgļi nesāks atriebt Sīrijā nogalinātos radiniekus un nesāks jaunus teroraktus…ar kuru vietu jūs domājat???Geiropas pediņiem prāta nau

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas