Francijā noslepkavotajam skolotājam piešķir augstāko valsts apbalvojumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons pie Samuela Patī zārka

Franču skolotājam, kurš pagājušajā nedēļā tika noslepkavots ar galvas nogriešanu ir piešķirts valstī augstākais civilais apbalvojums. Francijas pretterorisma lietu prokurors savukārt pavēstījis, ka slepkava samaksājis diviem skolēniem par norādīšanu uz skolotāju, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Francijā kopumā aizturētas 15 personas par iespējamu saistību ar Parīzes piepilsētas Konflansas-Sentonorinē vēstures un ģeogrāfijas skolotāja Samuela Patī (Samuel Paty) slepkavību. Tā notikusi pēc tam, kad viņš klasē rādījis islāma pravieša Muhameda karikatūras un sociālajos medijos nomelnošanas kampaņu pret viņu izvērsuši gan skolēni, gan pieaugušie.

Lasiet arī: Francijā pēc skolotāja slepkavības aizturēti četri skolēni

Trešdien, 21.oktobrī, Patī piemiņa godināta bēru ceremonijā Sorbonnas Universitātē Parīzē. Tās laikā uzrunu teicis Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) un piešķīris skolotājam Francijas Goda leģiona ordeni, kas valstī ir augstākais civilais apbalvojums.

«Mēs turpināsim šo cīņu par brīvību un par to saprātu, par kura seju Jūs tagad esat kļuvis – jo mēs esam Jums to parādā. Jo Francijā, kungs, gaisma netiks izslēgta,»

sacījis Francijas prezidents.

Francijas pretterorisma lietu prokurors Žans Fransuā Rikards (Jean-François Ricard) trešdien pavēstījis, ka starp personām, kurām draud apsūdzības par saistību ar kriminālnoziedzības teroristiem un par līdzdalību teroristiskā atentātā, ir divi skolēni. 14 un 15 vecie skolēni tiek vainoti 300 līdz 350 eiro pieņemšanā par to, ka norādījuši slepkavam uz skolotāju Patī, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas